38 minut debrznianina, cenny remis wojewódzkiej reprezentacji31.05.2017r.
Takie newsy chcielibyśmy przekazywać sympatykom MKS-u jak najczęściej. W rozegranym dzisiaj w Miastku spotkaniu zmagań międzyokręgowych rocznika 2003 Pomorze zremisowało z rówieśnikami z woj. zachodniopomorskiego 2:2, a wyróżniającą się postacią w teamie gospodarzy był zawodnik klubu znad Debrzynki Mateusz Trela!

W starciu z najlepszym zespołem całego sezonu trenerzy Szymon Hartman i Błażej Adamus desygnowali "czerwono-niebieskiego" na boisko w 32. minucie, a więc w końcówce pierwszej odsłony. W przeciwieństwie jednak do konfrontacji z okręgiem kujawsko-pomorskim przed 15 dniami w Malborku, Trela nie został już zmieniony w trakcie drugiej odsłony i zaliczył łącznie 38 minut w swoim drugim występie w kadrze. Niewątpliwie na ten fakt decydujący wpływ miała bardzo dobra postawa Mateusza, ponieważ zaprezentował się bez kompleksów, aktywnie, miał dużo kontaktów z piłką, sporo celnych zagrań, wiele razy udanie walczył w powietrznych pojedynkach, ponadto rywale trzykrotnie powstrzymywali go faulami. Poza tym oddał dwa groźne strzały, a co niezwykle istotne brał udział w akcji dającej drużynie gola na 2:2, notując tzw. asystę drugiego stopnia. To był naprawdę dobry mecz piłkarza z Grodu Dzika!

Samo spotkanie mogło się podobać, choćby dlatego, iż trzymało w napięciu praktycznie do ostatnich sekund. Szybko, bo w 2 min. bramkę zdobyli Pomorzanie, lecz w 4 min. ripostowali przeciwnicy, zresztą po efektownym uderzeniu z pierwszej piłki. Zaraz po zmianie stron, w 37. minucie zrobiło się 1:2 po trafieniu z rzutu karnego, a wyrównujący gol padł w 44 min. po przywoływanej tutaj sytuacji z udziałem Treli.

Podział punktów zapewnił Kadrze Pomorza drugą lokatę w cyklu rozgrywkowym, co oznacza, że uzyskała ona prawo udziału w półfinałach mistrzostw Polski. Jak oświadczył Sz. Hartman Mateusz otrzyma powołanie na ten prestiżowy, ważny turniej. O szczegółach (miejsce i termin) będziemy informować, natomiast teraz, zupełnie na gorąco, wystarczy za cały komentarz do dzisiejszych wydarzeń jedno znamienne słowo: GRATULACJE "Petara"!