Raport z Podlasia (2) - 1:2 z Dolnym Śląskiem26.06.2017r.
Od przegranej z Dolnośląskim ZPN-em zainaugurowali udział w finałowym turnieju o mistrzostwo Polski piłkarze Kadry Pomorza rocznika 2003 w składzie m.in. z debrznianinem Mateuszem Trelą (zagrał ponad połowę meczu). Na stadionie w Suwałkach dzisiaj przed południem zespół reprezentujący nasze województwo uległ rówieśnikom z Wrocławia 1:2. Niewiele ponad kwadrans spotkania (gole w 10 i 17 min.) wystarczył rywalom, aby objęli wyraźne, dwubramkowe prowadzenie i z takim wynikiem drużyny schodziły na przerwę. Po zmianie stron dużo lepsza postawa pomorskiej ekipy i kontaktowe trafienie autorstwa zawodnika Jedynki Reda Kacpra Matusiaka zdobyte w 65. minucie, a więc w końcówce potyczki.

Niestety, trzy punkty zgarnęli przeciwnicy, a to oznacza, iż team Szymona Hartmana i Błażeja Adamusa znalazł się w bardzo trudnym położeniu w kontekście walki o medal. Wszystko dlatego, że jutrzejszy oponent, Mazowiecki ZPN rozgromił Podkarpacki ZPN 5:0 i na tę chwilę wydaje się być głównym faworytem do wygrania grupy A. Ale poczekajmy...

O godz.16.30 odbyły się dwie konfrontacje w grupie B, w których Łódź przegrała 0:3 z Krakowem, a Szczecin pokonał Katowice 4:1.