Trzecia pozycja w Szczecinku, wygrała Polonia 27.06.2017r.
Polonia Jastrowie z kompletem dziewięciu oczek zwyciężyła w towarzyskim turnieju piłki nożnej rocznika 2005 (i młodsi), który zorganizowała Akademia Piłkarska Szczecinek. W gronie czterech drużyn trzecie miejsce zajęli zawodnicy Sławomira Słonki, czyli AP 2012 MKS Debrzno. Zawody odbywały się systemem każdy z każdym (pojedyncza potyczka trwała dwa razy po 15 minut) na boisku Szkoły Podstawowej nr 7.

Czerwono-niebiescy udali się na tę imprezę w trzynastoosobowym zestawieniu, już z Zuzanną Belter, która zakończyła występy w starszym roczniku i oficjalnie dołączyła do ekipy juniorów D2 (od lipca będzie to kategoria D1), co bezpośrednio wynika z postanowień regulaminowych dotyczących udziału dziewcząt w rozgrywkach chłopców. Na "dzień dobry" Zuzia wpisała się zresztą na listę strzelców! W składzie zabrakło m.in. Norberta Wieszewskiego i Kamila Janke.

Rywalizację rozpoczęliśmy od gładkiej wygranej z Joga Bonito Okonek 3:0. Późniejsze spotkania były mniej udane, gdyż mimo prowadzenia z Polonią 1:0 i kilku szans na podwyższenie rezultatu ostatecznie ulegliśmy 1:2, a grając bez przerwy mecz po meczu w ostatniej konfrontacji przyszła porażka z gospodarzami 0:1.

Dziękujemy Krystianowi Karwackiemu za pomoc w organizacji wyjazdu!