Osiem trafień z Kolejarzem14.08.2017r.
Wysokim zwycięstwem czerwono-niebieskich zakończył się towarzyski mecz juniorów D1 MKS-u Debrzno z Kolejarzem Łódź. Potyczka odbyła się na boisku w Ględowie, bowiem łodzianie przebywają od kilku dni na zgrupowaniu w Człuchowie. Zespół Sławomira Słonki przez 60 minut gry ani na moment nie pozostawił wątpliwości kto jest lepszy.

Pierwszego gola zdobyliśmy w 10. minucie. Tymoteusz Pachura zdecydował się na wstrzelenie piłki w pole karne, ta po koźle minęła kilku zawodników Kolejarza oraz emkaesiaków i... zaskoczyła bramkarza. W 12 min. powinniśmy podwyższyć prowadzenie. Szansę miał Szymon Maza, potem także Jakub Oleksiewicz, ale futbolówka minęła cel. Po 60 sekundach było jednak 2:0. Wrzutka z autu, gapiostwo golkipera i J. Oleksiewicz bez problemu skierował "gałę" do siatki. Za chwilę zrobiło się 3:0. Zuzanna Karwacka silnym uderzeniem z lewej nogi sfinalizowała atak, w którym brali udział Hubert Lange i Maza.

Nie przerywaliśmy naporu i w 18 min. czwarte trafienie zaliczył Maza. Mocno przymierzył w długi róg po zagraniu J. Oleksiewicza i nie dał szans na obronę bramkarzowi. Ponownie Maza wpisał się na snajperską listę w 20 min., gdy bardzo łatwo skorzystał z ogromnego chaosu w obronie kolejarzy. Wynik na 6:0 do przerwy ustalił Norbert Wieszewski, strzelając po ziemi w zamieszaniu. Wcześniej zanotowaliśmy jeszcze dwie okazje. W 22 min. mieli ją łodzianie po błędzie Pachury (dobra interwencja Mateusza Kaczmarczyka) i w 26 min. Maza, kiedy po przechwycie znalazł się przed golkiperem, lecz wywalczył jedynie kornera.

Po przerwie mniej ciekawy mecz. Nie forsowaliśmy już tak tempa gry, trener dokonał też wielu roszad w składzie. W 34 min. szansę miał Bartłomiej Goryl, po chwili rywale zawiązali składną akcję i zdobyli honorowe trafienie. Zanim strzeliliśmy w końcówce kolejne dwie bramki zmarnowaliśmy trzy inne okazje. W 36 min. sam na sam z golkiperem był Hubert Kaczmarczyk, w 38 min. minimalnie chybiła Zuzanna Belter po wymianie podań z udziałem czterech debrznian, natomiast w 46 min. Goryl wywalczył róg po solowej akcji. W 53 min. silnym uderzeniem z dystansu poprawił wynik J. Oleksiewicz, a w 55 min. po kornerze pokonał bramkarza Wieszewski. Ponownie Norbert próbował w 59. minucie, ale tym razem zabrakło precyzji. 8:1 to rezultat właściwie odzwierciedlający przebieg poniedziałkowego, sparingowego spotkania, nic dodać, nic ująć...

W kontrolnej konfrontacji uczestniczyli Mateusz Adamowski (GTS Lipka) oraz gościnnie zawodnik z rocznika 2004, czyli Kamil Łukaszewski.

MKS Debrzno- Kolejarz Łódź 8:1 (6:0)
Bramki dla MKS-u: Jakub Oleksiewicz (13, 53), Szymon Maza (18, 20), Norbert Wieszewski (30, 55), Tymoteusz Pachura (10), Zuzanna Karwacka (14)
MKS: M. Kaczmarczyk- Adamowski, Belter, W. Bielecki, Goryl, Janke, H. Kaczmarczyk, Karwacka, Lange, Łukaszewski (gościnnie), Maza, J. Oleksiewicz, Pachura, Stryszyk, Szczur, Wieszewski