Polubownie na początek 02.09.2017r.
Juniorzy B zaczęli edycję 2017/2018 od remisu 1:1 na własnym terenie z Tęczą Brusy. Trzeba być zadowolonym z końcowego rezultatu, gdyż długo przegrywaliśmy, a gdyby nie Paweł Wieszewski między słupkami przewaga bramkowa gości byłaby bardziej pokaźna. Troszkę z pomocą łutu szczęścia doprowadziliśmy do wyrównania i ten wynik w takich okolicznościach to niezłe osiągnięcie zespołu Łukasza Płóciennika.

W piętnastoosobowej kadrze na mecz znalazło się dwóch debiutantów ligowych (Piotr Styka i Brayan Zieliński), ponadto po rocznej lub nawet dłuższej pauzie wrócili do futbolu Jakub Bruski, Adam Mucha, Sebastian Petrecki, Jakub Racinowski, Jakub Smusz, Kacper Wegner i P. Wieszewski.

W 12 min. bruszanie objęli prowadzenie. Płaskie uderzenie, piłka mimo interwencji P. Wieszewskiego, po jego rękach, znalazła drogę do siatki. Byliśmy słabsi w I połowie, ale aż do 36. minuty na murawie tak po prawdzie nie działo się nic godnego uwagi. Dopiero wtedy przyjezdni mogli strzelić drugą bramkę, gdy po główce futbolówka przeleciała obok słupka. Do przerwy 0:1. Drugą odsłonę też zaczęliśmy niespecjalnie. W 49 min. jeden z piłkarzy Tęczy z bliska uderzył po ziemi, ale niecelnie. W 51 min. wreszcie próba debrznian w światło bramki. Z 25 metrów przymierzył mocno K. Wegner i wywalczyliśmy rzut rożny.

Następne trzy warte wspomnienia sytuacje to ataki rywali. W 53 i 55 min. dwie wyborne interwencje "Wieszaka" uchroniły czerwono-niebieskich od utraty gola, natomiast w 66 min. po błędzie Petreckiego wyręczył nas słupek, a przy dobitce przeciwnikom zabrakło precyzji. Radość wśród debrznian zapanowała w 69. minucie. Po kornerze do piłki dopadł K. Wegner i strzelił dość silnie zaskakując kompletnie golkipera dzięki... rykoszetowi. 1:1! Nieco farta nie zaszkodzi, a już powolutku traciliśmy nadzieję na uratowanie choćby jednego oczka...

W drugiej serii pojedziemy do Parchowa na potyczkę ze Stegną. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 10 września o godz.12.00.

MKS Debrzno- Tęcza Brusy 1:1 (0:1)
Bramka dla MKS-u: Kacper Wegner (69)
MKS: P. Wieszewski- Nykiel. Mucha, W. Kaczmarek, Zieliński (48 Mudyna)- K. Bielecki (76 Viola), Marzec, K. Wegner, Petrecki (70 Racinowski)- Smusz (48 Styka), Bruski