Gonitwa odrobinę spóźniona 14.04.2018r.
Niepowodzeniem zakończył się wyjazd juniorów B do Lubni na mecz z Tęczą Brusy. Przegraliśmy 2:3, gdyż mimo ambitnej pogoni (od stanu 0:3) nie zdołaliśmy odwrócić losów źle układającej się konfrontacji. Zabrakło trochę szczęścia i większej precyzji na samym finiszu, bo czerwono-niebiescy stworzyli wtedy idealną okazję na remis.

W Brusach remontowy jest stadion i stąd nasza wizyta w Lubni, gdzie zastaliśmy fatalne boisko, na którym o technicznej, płynnej grze nie mogło być mowy. Murawa był jednak nie(równa) dla wszystkich, więc nie możemy upatrywać akurat w tym przyczyn porażki. Gospodarze dobrze zaczęli rywalizację, bo w 3 min. w zamieszaniu w szesnastce jeden z przeciwników pozostał bez opieki i miał łatwą drogę do tego, aby pokonać Pawła Wieszewskiego.

Dalsze fragmenty wyrównane, bez widocznych fajerwerków w postaci dogodnych okazji podbramkowych. Skuteczniejsi w końcówce tej odsłony byli bruszanie. Rezultat na 2:0 do przerwy został podwyższony przez Tęczę w 34. minucie, kiedy po rękach naszego golkipera "gała" znalazła się w siatce. W drugą połowę również weszliśmy kiepsko, ponieważ w 42 min. po dokładnej wrzutce z lewej strony i główce jednego z rywali P. Wieszewski skapitulował trzeci raz. Debrznianie od tej chwili zabrali się do konkretnej roboty i po jednej z akcji, w 44. minucie arbiter podyktował rzut karny za faul na Kacprze Bieleckim. Jedenastkę pewnie zamienił na gola Wojciech Marzec.

To dodało nieco wiary emkaesiakom w to, że jeszcze można powalczyć. W 62 min. P. Wieszewski szybko wznowił grę, piłka powędrowała do Kacpra Wegnera, a następnie do K. Bieleckiego. "Ciapek" naciskany przez obrońcę zdołał jednak oddać strzał z okolic linii pola karnego i przerzucił piłkę nad wychodzącym bramkarzem. Było już tylko 3:2 dla Tęczy... Do podziału oczek nie udało się doprowadzić, chociaż było do tego całkiem blisko. Po dośrodkowaniu w 80. minucie Jakub Bruski główkował z paru metrów, ale niestety futbolówka minęła światło bramki...

Wciąż zatem czekamy na pierwszy wiosenny punkcik podopiecznych Łukasza Płóciennika. Może za tydzień, gdy w niedzielę 22 kwietnia o godz.13.30 zagramy u siebie ze Stegną Parchowo...

Tęcza Brusy- MKS Debrzno 3:2 (2:0)
Gole dla MKS-u: Wojciech Marzec (44-k), Kacper Bielecki (62)
MKS: P. Wieszewski- Nykiel (59 Styka), Marzec, A. Mucha, Zieliński (69 Ciach)- Petrecki, K. Wegner, Kamowski, K. Bielecki- Bruski, Smusz (41 K. Kiedrowicz)