Po przerwie posypały się gole 22.04.2018r.
Bez pozytywnego akcentu pozostają wiosną juniorzy B. Drużyna Łukasza Płóciennika uległa na własnym boisku Stegnie Parchowo 0:5 i wynik mniej więcej odzwierciedla przebieg potyczki. Argumentów ku temu, aby poważniej zagrozić przyjezdnym za wielu nie mieliśmy, stąd pewna, wysoka wiktoria parchowian.

Przegrywaliśmy od szóstej minuty, kiedy to goście skutecznie wyegzekwowali rzut karny, chociaż dobrze broniący Paweł Wieszewski wyczuł intencje strzelca. Uderzenie było jednak zbyt silne, aby sparować piłkę. Dalsze fragmenty I części także dla rywali. W 18 min. dobrze interweniował po kontrze "Wieszak", w 22 min. pomógł mu słupek po główce z bliska. Ponadto golkiper znad Debrzynki popisał się w 40 min., gdy wygrał pojedynek z napastnikiem Stegny. Próby czerwono-niebieskich? Mało tego było... Godne zapisania było zdarzenie z 26. minuty, kiedy za rękę przeciwnika arbiter gwizdnął rzut wolny, który wykonywał Kacper Wegner, ale jego strzał, wprawdzie celny, był za słaby, aby mógł przynieść powodzenie.

Do 48. minuty można było łudzić się, że cokolwiek wskóramy w ofensywie, ale gdy właśnie w tamtym momencie straciliśmy drugiego gola, było po wszystkim. Jeszcze mogliśmy strzelić kontaktową bramkę (Jakub Racinowski w 51 min.), ale wkrótce, bo w 61 min. po akcji lewą stroną i dograniu przed "prostokąt" zrobiło się 0:3. Kolejne dwie straty miały miejsce w 66 i 69. minucie. 5:0 dla Stegny...

Końcówka lepsza w wykonaniu emkaesiaków. Zasłużyliśmy na honorowe trafienie, ale precyzji zabrakło dwukrotnie Damianowi Kamowskiemu (73 i 78 min.), który takie okazje, jaki stworzył po solowych akcjach swobodnie powinien zamienić na gole. Niewiele brakło do szczęścia także Wojciechowi Marcowi w 80 min, ale rezultat pozostał bez zmian. Ostatecznie wysoka przegrana na swoim boisku i wciąż przedostatnia lokata w zestawieniu. Może za niecały tydzień (sobota 28 kwietnia godz.10.00) będzie wreszcie odrobinę lepiej. Na chojnickim "Modraku" zagramy z outsiderem rozgrywek, Chojniczanką.

MKS Debrzno- Stegna Parchowo 0:5 (0:1)
MKS: P. Wieszewski- Nykiel, K. Kiedrowicz, Zieliński, Mudyna- Petrecki, Marzec, K. Wegner (68 Viola), Kamowski, Racinowski (55 Styka)- Smusz (62 Ciach)