Lider potwierdził siłę, nasi powalczyli 19.05.2018r.
Po serii czterech meczów bez porażki w rundzie wiosennej juniorzy D2 zaliczyli pierwsze niepowodzenie. Trudno jednakowoż mieć pretensje do drużyny, skoro okazaliśmy się gorsi od ekipy, która zdominowała rozgrywki, czyli U-2 Bytów. Czerwono-niebiescy przegrali u siebie 0:3, lecz gra mogła się podobać, a team Pawła Władyczaka starał się jak mógł uprzykrzyć piłkarskie życie rywalom.

Aby uzmysłowić sobie trudność zadania, jakie stanęło przed piłkarzami znad Debrzynki trzeba dodać, że dotąd zawodnicy U-2 zainkasowali komplet 36 oczek, zdobyli ponad sto bramek, a najniższą wygraną była ta w Człuchowie (5:3). Pozostałe to w większości triumfy znaczną różnicą trafień... Mimo to debrznianie chcieli sprawić niespodziankę w konfrontacji z bezapelacyjnym przodownikiem tabeli.

Było jednak dość szybko "pod górkę", bo już w 6. minucie piłkarze U-2 prowadzili 1:0 po prostopadłym zagraniu i wykorzystaniu okazji jeden na jeden z Mateuszem Szajginem. W 12 min. po strzale z bliska uratowała nas poprzeczka. Przeważali goście, chociaż MKS odgryzał się od czasu do czasu i mecz przez to był ciekawy. W 18 min. dobrą sposobność miał Kacper Miszewski po dalekim wybiciu futbolówki przez Szajgina. W 24 min. z kolei drugi raz zatrzęsła się poprzeczka po uderzeniu jednego z przeciwników.

Po przerwie, w 34 min. zrobiło się 0:2 po ładnej próbie z dystansu, po której debrzneński golkiper nie miał szans na skuteczną interwencję. Próbowaliśmy cokolwiek wskórać, ale przyjezdni byli jako zespół generalnie lepsi, nie mieli słabszych ogniw. Rezultat 3:0 dla bytowskiej drużyny ustalono w 46. minucie, kiedy pierwsze uderzenie obronił Szajgin, ale przy poprawce musiał skapitulować.

Nie sprostaliśmy U-2, ale wciąż zachowujemy szansę na medalowe miejsce na koniec edycji 2017/2018. W środę 23 maja o godz.17.00 zagramy na wyjeździe z AP Człuchów i ta konfrontacja będzie kluczowa dla końcowej klasyfikacji.

MKS Debrzno- U-2 Bytów 0:3 (0:1)
MKS: Szajgin, Twardowski- Brzykcy, W. Górecki, Janke, H. Kaczmarczyk, Kaczyński, K. Miszewski, J. Oleksiewicz, Sobczak, Szlaga, Śledziński, W. Wrzeszcz