3:4 ze złotowianami w kontrolce dwunastolatków21.08.2018r.
W towarzyskim spotkaniu przygotowujący się do sezonu juniorzy D1 (rocznik 2006 i młodsi) ulegli u siebie ekipie Football Academy Fair Play Złotów 3:4. Konfrontacja była bardzo wyrównana, a goście okazali się po godzinie rywalizacji skuteczniejsi o jednego gola.

Debrznianie szkoleni przez Pawła Władyczaka zaczęli pomyślnie. W 23. minucie objęli prowadzenie, a bramkę zdobył Wiktor Wrzeszcz, który skorzystał z podania Szymona Szlagi po solowej akcji tego drugiego. Końcówka pierwszej odsłony należała jednak do przyjezdnych. W ciągu 60 sekund (29 i 30. minuta) dwa razy pokonali debiutującego między słupkami (nieobecność Konrada Kieruja, Mateusza Szajgina i Wiktora Twardowskiego) Mateusza Marchewkę uderzeniami pod poprzeczkę oraz w drugim przypadku "na raty" (pierwszy strzał golkiper debrzneński wybronił, przy kolejnym nie miał już szans).

Po zmianie stron szybko, bo w 32 min. team Fair Play podwyższył na 3:1, ale emkaesiacy nie zamierzali odpuszczać i dzięki ambitnej postawie w ostatnim kwadransie doprowadzili do remisu. Najpierw wcelował do siatki w 47 min. Szlaga (sytuacja sam na sam z bramkarzem, płasko uderzona futbolówka), a potem w 54 min. uczynił to W. Wrzeszcz, świetnie finalizując kontrę. Niestety, wkrótce straciliśmy gola po próbie z dystansu, po której M. Marchewka nie zdołał sparować piłki i w 56 min. wynik został ustalony na 4:3 dla FA Fair Play.

Oprócz M. Marchewki nowicjuszem w drużynie Władyczaka był Patryk Słonina, w ubiegłym sezonie zawodnik AP Człuchów.

MKS Debrzno- FA Fair Play Złotów 3:4 (1:2)
Gole dla MKS-u: Wiktor Wrzeszcz (23, 54), Szymon Szlaga (47)
MKS: M. Marchewka- Bednarczyk, Brzykcy, Florek, W. Górecki, Kaczyński, Klimek, K. Miszewski, Sekta, Słonina, Sobczak, M. Szczur, Szlaga, Śledziński, W. Wrzeszcz