Polonia odrobinę lepsza 29.08.2018r.
W kontrolnym meczu przed startem rozgrywek mistrzowskich juniorzy C2 ulegli na Stadionie Miejskim Polonii Jastrowie 1:2. Goście przyjechali do Grodu Dzika rocznikiem 2004, a więc 12 miesięcy (i więcej w niektórych przypadkach) starszymi zawodnikami, ale i tak był to bardzo dobry sprawdzian. Trener Sławomir Słonka poszerzył skromną kadrę zespołu o gościnnie występujących w sparingu Kacpra Kubickiego, Kamila Łukaszewskiego i Jakuba Majkowskiego.

Debrznianie prowadzili do przerwy 1:0 po golu zdobytym w 31. minucie przez Huberta Kaczmarczyka. Gra była absolutnie równa, choć klarowniejsze sytuacje mieli niewątpliwie nasi piłkarze. Kilkakrotnie przed wyśmienitymi szansami na bramki stawał Dominik Pikulik. Nieźle operowaliśmy futbolówką, wyglądało to całkiem dobrze.

W 48 min. przyjezdni wyrównali po rzucie rożnym i zamieszaniu podbramkowym. Dominik Sobczak nie miał praktycznie żadnych szans na obronę przy uderzeniu z bliska. W 58 min. doskonała okazja na odzyskanie inicjatywy w meczu. Za rękę jednego z polonistów otrzymaliśmy rzut karny, lecz Pikulik niestety nie zdołał przechytrzyć golkipera. Druga bramka dla jastrowian to kontra w 74. minucie i ładny strzał z prawego skrzydła.

Wytrzymaliśmy rywalizację fizycznie, nie było pod tym względem źle, biorąc pod uwagę grę w wydłużonym czasie (od kampanii 2018/2019 w tej kategorii będzie to 2 razy 40 minut) i na pełnowymiarowym boisku. To kolosalna różnica w porównaniu z poprzednimi rozgrywkami, gdy zawody trwały 20 minut mniej, a i placu do biegania nie było tak dużo.

Sezon inaugurujemy starciem u siebie z Czarnymi Czarne, w sobotę 1 września o godz.14.00.

MKS Debrzno- Polonia Jastrowie 1:2 (1:0)
Gol dla MKS-u: Hubert Kaczmarczyk (31)
MKS: Sobczak- Belter, W. Bielecki, Goryl, Janke, H. Kaczmarczyk, Kubicki, Kujawski, H. Lange, Łukaszewski, Majkowski, Pachura, Pikulik, Stryszyk, N. Wieszewski