AKTUALNOŚCI
Zwycięstwo za miedzą 07.09.2018r.
Ponieważ drugie ligowe starcie w tej rundzie (z Bytovią Bytów) drużyny juniorów C2 MKS-u odbędzie się dopiero we wtorek 11 września, naprędce zorganizowano sparingową konfrontację z sąsiadami z Wielkopolski, GTS-em Orłem Lipka. Przeciwnicy desygnowali na boisko starszy wiekiem team (rocznik 2004 i młodsi), a mimo to czerwono-niebiescy zwyciężyli 5:4.

Po I połowie notowaliśmy gładkie 3:0, co było właściwym odzwierciedleniem obrazu gry. Rozpoczął w 8. minucie Dominik Pikulik, kolejne dwa trafienia dodał w końcówce tej odsłony Szymon Maza, najpierw wykorzystując rzut karny, a następnie poprawiając rezultat w doliczonym czasie.

Drugie 40 minut to spore problemy naszej ekipy, słabszej fizycznie. Miejscowi gonili wynik, Dominik Sobczak był zmuszony aż czterokrotnie sięgać po futbolówkę do siatki. Na szczęście odpowiedzieliśmy golem Mazy (skompletowany tym samym hat trick) i na kilka minut przed finiszem bramką Kamila Janke, co dało w sumie minimalną wiktorię.

Wśród emkaesiaków wystąpiła gościnnie Zuzanna Karwacka, ex-piłkarka debrznian, obecnie zawodniczka Chojniczanki Chojnice.

Dziękujemy za pomoc w organizacji wyjazdu Grzegorzowi Janke i Krzysztofowi Lange.

GTS Orzeł Lipka- MKS Debrzno 4:5 (0:3)
Gole dla MKS-u: Szymon Maza (38-k, 40+1, 51), Dominik Pikulik (8), Kamil Janke (73)
MKS: Sobczak- Belter, W. Bielecki, Goryl, Janke, H. Kaczmarczyk, Kujawski, H. Lange, Maza, Pachura, Pikulik, Stryszyk, N. Wieszewski + gościnnie Karwacka