Mudyna pod poprzeczkę, jest triumf juniorów B08.09.2018r.
Zgodnie z przewidywaniami ligowy mecz juniorów B z Piastem Człuchów mocno różnił się swoim przebiegiem od tego rozegranego kilkanaście dni wcześniej jako sparing. Wtedy górowaliśmy bezapelacyjnie, nie dając szans gospodarzom. W znacznie istotniejszym starciu o punkty czerwono-niebiescy też okazali się lepsi, ale droga do zwycięstwa była znacznie bardziej wyboista. Team Łukasza Płóciennika pokonał kolegów z Piasta 3:1, jednak zwłaszcza w premierowym kwadransie rywale mieli więcej z gry i udowodnili to golem.

Wprawdzie to my za sprawą Wojciecha Marca już w 1. minucie powinniśmy prowadzić (po wolnym "Marcyk" był sam na sam z golkiperem, lecz przegrał pojedynek), ale generalnie gra emkaesiaków pozostawiała dużo do życzenia na wstępie spotkania. W 14 min. lekka przewaga człuchowian przełożyła się na bramkę. Po prostopadłym zagraniu nie upilnowaliśmy rywala i Łukasz Pruszkowski nie miał szans sparować futbolówki. Na szczęście riposta nadeszła niezwłocznie, chociaż konia z rzędem temu, kto przewidziałby, że zawodnikiem, który trafi do siatki i to tak efektownie, będzie Dominik Mudyna. Oto w 17 min. kropnął z 25 metrów pod poprzeczkę, strzelił pięknego gola i... nie za bardzo wiedział jak się cieszyć, tak niespodziewanie wydarzyło się to wszystko. Brawo "Domin"!

W 20 min. straciliśmy drugą bramkę, ale arbiter nie uznał jej, ponieważ strzelec był na wyraźnym spalonym. Z czasem debrznianie przejęli inicjatywę, mieli coraz więcej z gry. W 32 min. doskonałą okazję zmarnował Marzec, gdy wyszedł w tempo z II linii, ale nie trafił w prostokąt z bliska. Gdy powoli szykowaliśmy się do zejścia na przerwę, w najlepszym momencie pokazał się Damian Kamowski. Zdecydował się w 40 min. na indywidualną akcję, "przepchał" obrońców, wyszedł na spotkanie z bramkarzem i bez problemu umieścił piłkę w celu. 2:1!

Po zmianie stron szybko, bo w 42 min. przeprowadziliśmy efektowny atak. Skontrowaliśmy i po zagraniu Marca Kacper Bielecki w dogodnej pozycji wywalczył rzut rożny. Potem dominowała wyrównana gra, bez istotnych wydarzeń. Dopiero w 69 min. po podaniu Marca znakomitą sposobność na podwyższenie wyniku miał Jakub Nykiel. Uderzył wprost w bramkarza... Rozstrzygniecie nastąpiło w 74. minucie, gdy rzut wolny wykonywał K. Bielecki i "centrostrzałem" zaskoczył golkipera. 3:1 i tak zostało do końca, ale piłkarze Piasta mieli jeszcze wyborną szansę na zmniejszenie rozmiarów przegranej, bo w 80 min. po faulu Mikołaja Sikorskiego wykonywali jedenastkę. Strzał jednego z rywali był mocny, jednak piłka obiła poprzeczkę....

W czwartej serii czeka nas potyczka na własnym boisku z Chojniczanką Chojnice. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 16 września o godz.10.00.

Piast Człuchów- MKS Debrzno 1:3 (1:2)
Gole dla MKS-u: Dominik Mudyna (17), Damian Kamowski (40), Kacper Bielecki (74)
MKS: Pruszkowski- Mudyna (41 Sikorski), K. Kiedrowicz, Dunikowski, Małka (41 Górnowicz)- Mielnicki (75 Viola), Marzec, Kamowski, K. Bielecki- Kubicki (75 Łukaszewski), Nykiel (78 Barczewski)