Pingpongowe derby dla przyjezdnych27.10.2018r.
W trzeciej serii rozgrywek o mistrzostwo czwartej ligi tenisiści stołowi MKS-u ulegli w hali Szkoły Podstawowej drużynie Czarneńskiego Stowarzyszenia Tenisowego 3:10. Wynik w zupełności oddaje przebieg rywalizacji, byliśmy zespołem dużo słabszym i w żadnym momencie meczu nie miało się wrażenia, że debrznianie mogą zagrozić przeciwnikom zza miedzy.

Obydwa teamy przed sobotnią konfrontacją miały na swoim koncie komplet punktów za dwa zwycięstwa, jednak w bezpośrednim starciu wyższość spadkowicza z III ligi nie podlegała dyskusji. Gdyby szukać pozytywów (trochę na siłę, przyznajmy to), warto zauważyć dwa wygrane single Mirosława Kisełyczki. Najrówniej grający debrznianin poradził sobie zarówno z Mirosławem Żubertowskim (gładkie 3:0), jak i Marianem Szczukieckim (3:1), przegrywając jedynie 1:3 z Piotrem Kosterą.

Trzecie oczko dorzucił Sebastian Michno, który z najwyższym trudem, ocierającym się niemalże o cud zmógł Szczukieckiego. Dość powiedzieć, że zawodnik z Czarnego miał w piątym secie dwa meczbole (10:8), przy których to piłkach dwukrotnie debrznianinowi sprzyjało ogromne szczęście (zagrania prześlizgiwały się po siatce) i ostatecznie skończyło się na 12:10 dla emkaesiaka.

W pozostałych grach urywaliśmy pojedyncze sety (dwa razy Daniel Orłowski, raz Michno), ale nic poza tym. Nieudany był premierowy występ w tym sezonie w wykonaniu Lecha Wrzeszcza. Niczego nie wskóraliśmy także w bojach deblowych, a za cały komentarz niech posłuży wynik (0:3), jaki uzyskał często przecież punktujący w lidze duet Kisełyczka/Michno.

Nie rozdzieramy w żadnym razie szat, przyjmujemy porażkę z pokorą i wyczekujemy już następnego spotkania. Będzie to wyjazdowa konfrontacja z ZSP Jedynką Bytów. Spotkanie wg terminarza powinno odbyć się w sobotę 3 listopada, ale chcemy je przełożyć na inny dzień. Decyzja wkrótce...

MKS Debrzno- C.S.T. Czarne 3:10

Punkty dla MKS-u: Mirosław Kisełyczka 2, Sebastian Michno 1.