Pracowite dni Dominika05.12.2018r.
Za piłkarzem MKS-u Debrzno Dominikiem Pikulikiem ciekawe, owocne, ważne z punktu widzenia sportowego rozwoju wydarzenia. 12-latek przedwczoraj uczestniczył w wyjątkowym spotkaniu towarzyskim w Gdańsku, gdzie wraz z kolegami z Kadry Pomorza zremisował z ekipą Juventusu Turyn 2:2, a w minioną sobotę w miejscowości Popowo koło Wronek wziął udział w drugich (poprzednie odbyły się na początku czerwca tego roku) testach zorganizowanych przez poznańskiego Lecha.

Zawodnik drużyny juniorów C2 czerwono-niebieskich w spotkaniu z drużyną "bianconeri" zagrał łącznie około trzydziestu minut. Wojewódzka kadra objęła prowadzenie w 20. minucie po składnej akcji, ale straciła je dosłownie na sekundy przed zakończeniem I części (grano dwa razy po 40 minut), gdy prosty błąd popełniła defensywa i zostało to błyskawicznie ukarane przez Włochów. Trzy minuty po zmianie stron pomorscy futboliści ponownie wygrywali, ale nie utrzymali korzystnego wyniku do finiszu, ponieważ po świetnie rozegranym kornerze Juventus wyrównał w 70. minucie. Dla debrznianina i kolegów z reprezentacji Pomorskiego ZPN-u taki mecz był sporym przeżyciem i nagrodą za pracę w kadrze tworzonej de facto od jesieni ubiegłego roku.

To było 3 grudnia, a dwa dni wcześniej Pikulik bardzo korzystnie pokazał się na przywoływanej na wstępie niniejszego materiału konsultacji dla zawodników rocznika 2006 w Lechu Poznań. Dominik m.in. zdobył dwa gole w test-meczu i z pewnością to nie ostatnia wizyta wyróżniającego się emkaesiaka w klubie z Wielkopolski.