Nieudana wyprawa nad morze 05.05.2019r.
Juniorzy C2 ulegli w Ustce drugiemu zespołowi Jantara 3:5. Gospodarze "odpłacili się" za sromotną jesienną porażkę 2:11 w Debrznie, a sposób na pokonanie czerwono-niebieskich znaleźli m.in. w desygnowaniu na boisko kilku podstawowych piłkarzy z ekipy grającej na co dzień szczebel wyżej, czyli w I Lidze Wojewódzkiej. Dodajmy: mieli do tego zgodnie z regulaminem prawo. Mimo przegranej drużyna Sławomira Słonki zagrała dobre zawody i była bliska korzystnego wyniku.

MKS na obiekcie ze sztuczną murawą prowadził 1:0 już w 6. minucie po bramce Dominika Pikulika, któremu asystował Patryk Kopczyk. Miejscowi wyrównali dość szybko, gdyż w 11 min. po kornerze nie ustrzegliśmy się błędu w zamieszaniu podbramkowym. Do przerwy rezultat ani drgnął, obydwa zespoły toczyły wyrównany bój.

Drugą część lepiej zaczęli przeciwnicy i po dwudziestu minutach prowadzili 3:1. Dobrze spisujący się między słupkami Dawid Kujawski musiał wyciągać piłkę z "sieci" w 46. i 60. minucie. Futboliści z Grodu Dzika nie spasowali, starali się odrabiać dystans i najpierw w 70 min. Pikulik po podaniu Szymona Mazy, a pięć minut później ponownie Pikulik z wolnego po faulu na nim samym precyzyjnie przymierzył (po drodze "gała" odbiła się od słupka) i było 3:3.

Zabrakło odrobiny koncentracji, na pewno też sił, bo nie mieliśmy w polu żadnego zmiennika (jedynym w 12-osobowym składzie na ten mecz był golkiper Mateusz Szajgin) i na finiszu Jantar przechylił szalę wygranej na swoją stronę. W 78 min. naszym zdaniem uczynił to po wyraźnym spalonym, w 79 min. już prawidłowo i ostatecznie przegraliśmy 3:5.

Na 11 maja o godz.15.00 wyznaczono kolejną wyjazdową potyczkę drużyny rocznika 2005, z Gryfem w Słupsku, ale wiele wskazuje na to, że na boisko lidera ligi udamy się w innym terminie. W jakim dokładnie, to okaże się wkrótce.

Jantar II Ustka- MKS Debrzno 5:3 (1:1)
Gole dla MKS-u: Dominik Pikulik (6, 70, 75)
MKS: Kujawski, Mat. Szajgin- W. Bielecki, Goryl, Janke, H. Kaczmarczyk, Kopczyk, H. Lange, Maza, Pikulik, Stryszyk, N. Wieszewski