W drugiej połowie przełamali Falę24.07.2019r.
Premierowy w okresie wakacyjnym mecz kontrolny rozegrali juniorzy C2 (rocznik 2006 i młodsi) sposobiący się do występów w I Lidze Wojewódzkiej. Zespół Pawła Władyczaka pokonał na własnym boisku 5:4 przebywającą na obozie w Człuchowie drużynę z okręgu zachodniopomorskiego, Falę Międzyzdroje, złożoną na poły z zawodników rok starszych oraz rówieśników czerwono-niebieskich. Goście zaczęli towarzyskie zawody znakomicie, ponieważ po zaledwie szesnastu minutach wygrywali 3:0, a jednak w dalszej części rywalizacji debrznianie odrobili pokaźne straty i zasłużenie zwyciężyli.

W spotkaniu, które trwało 60 minut w barwach MKS-u zagrało 17 osób, w tym m.in. testowani dwaj piłkarze Czarnych Czarne (Jakub Piotrowski i Hubert Birosz), futboliści JFA Przechlewo (Szymon Jakubowski) i FA Fair Play Złotów (Cezary Zdolski) oraz gościnnie Pascal Lewenko (na co dzień Ursus Warszawa) i Maksymilian Czyżykowski (rocznik 2009). Zwłaszcza pierwszy ze wspomnianych zawodników zaprezentował wyśmienitą dyspozycję, gdyż zdobył aż cztery gole!

Tymczasem zanim emkaesiacy zabrali się za strzelanie bramek, do głosu bardzo szybko doszli przyjezdni. W 6 min. uzyskali prowadzenie po uderzeniu z bliska głową. Błyskawicznie mogliśmy odpowiedzieć, ale Szymon Szlaga w 8 i 9 min. nie miał szczęścia w dwóch próbach. W 12 min. zrobiło się 0:2 po tym, jak strzał z dystansu pod poprzeczkę zaskoczył Mateusza Szajgina. Tuż po zakończeniu pierwszego kwadransa meczu Fala wygrywała 3:0. Rzut karny (faul Jakubowskiego) przeciwnicy pewnie zamienili na bramkę. Z czasem więcej z gry zaczęli mieć piłkarze znad Debrzynki. W 22 min. na listę strzelców wpisał się Piotrowski. Wrzucał z prawego skrzydła Hubert Kaczmarczyk, a Kuba główkował skutecznie z najbliższej odległości.

Do przerwy mogliśmy jeszcze poprawić niekorzystny wynik. W 25 min. dwie okazje, bo najpierw Jakub Kaczyński ładnie przejął piłkę i uderzył, lecz zbyt słabo, a za chwilę po wybiciu Dominika Sobczaka futbolówkę przechwycił Piotrowski i przymierzył nieznacznie obok słupka. W 28 min. egzekwowaliśmy rzut wolny, lecz H. Kaczmarczyk nie trafił w światło bramki. W doliczonym czasie I połowy po zagraniu Birosza idealną szansę miał Piotrowski, przegrał pojedynek z golkiperem, ale zdołał odegrać do Lewenki, który minimalnie przeniósł piłkę nad poprzeczkę....

Drugą część zaczęliśmy doskonale, a mianowicie od kontaktowego gola Piotrowskiego w 32. minucie. Nieprzepisowo powstrzymano Kaczyńskiego, a strzelec ładnie wykonał rzut wolny. Czerwono-niebiescy zyskiwali z minuty na minutę przewagę i w 42 min. notowaliśmy remis, gdy Szlaga uruchomił Piotrowskiego, a zawodnik rodem z Czarnego po rękach bramkarza umieścił "gałę" w siatce. Po dalszych 120 sekundach MKS prowadził 4:3, kiedy to Wiktor Wrzeszcz poszedł odważnie do końca i płasko strzelił do "prostokąta".

Okazji na kolejne zdobycze nie brakowało. W 47 min. mocnym uderzeniem chciał zaskoczyć bramkarza Kaczyński, w 48 min. po podaniu Kaczyńskiego Piotrowski niewiele się pomylił. Żadnych wątpliwości nie było jednak w 51 min., gdy Piotrowski zdobył swojego czwartego gola, efektownie strzelając zza pola karnego. Wkrótce, w 53. minucie miał czystą pozycję, lecz obrońca wybił futbolówkę na kornera. Po nim H. Kaczmarczyk strzelił nad poprzeczką.

Team Fali ripostował składną akcją w 54 min. i bramką na 5:4, ale w końcówce to podopieczni Władyczaka byli bliżsi szóstego gola (w 57 min. Piotrowski z wolnego obok i w 58 min. W. Wrzeszcz w słupek...), niż rywale wyrównania.

Drugi sparing rozegramy najprawdopodobniej z Polonią w Jastrowiu, a możliwe są dwa terminy: 3 lub 5 sierpnia.

MKS Debrzno- Fala Międzyzdroje 5:4 (1:3)
Gole dla MKS-u: Jakub Piotrowski (22, 32, 42, 51), Wiktor Wrzeszcz (44)
MKS: Kieruj, Mat. Szajgin- Bednarczyk, Birosz, Brzykcy, M. Czyżykowski, W. Górecki, Jakubowski, H. Kaczmarczyk, Kaczyński, Lewenko, Piotrowski, Sobczak, Mich. Szajgin, Szlaga, W. Wrzeszcz, Zdolski