Pięć goli MKS-u, dobre piątkowe popołudnie26.07.2019r.
Druga "kontrolka" seniorów przed edycją 2019/2020 i pierwsze zwycięstwo. Debrznianie pokonali na Stadionie Miejskim GLKS Wysoka 5:3. Na pewno był to lepszy występ czerwono-niebieskich niż pięć dni wcześniej z Pogonią Łobżenica, chociaż trzeba dostrzec, że przyszło nam rywalizować ze słabszym na tę chwilę przeciwnikiem, niż pogoniści mimo, iż formalnie grającym na co dzień w tej samej klasie rozgrywkowej, co premierowy letni oponent.

Sławomir Słonka miał tym razem do dyspozycji osiemnastu zawodników, z których Jakub Racinowski ostatecznie nie pojawił się na murawie. Na boisku zameldował się za to dawno nie oglądany w barwach MKS-u Krystian Szostek (poprzednio w ligowym starciu z Sokołem Wyczechy 31 marca 2019 r.). Ponadto kilkuminutowy debiut w dorosłym futbolu zaliczył 16-letni Tomasz Małka, a tyle samo czasu grał... Radosław Wójtowicz, który ostatni raz założył koszulkę klubu z ul. Sportowej prawie 10 (!) lat temu, 11 października 2009 roku...

Do 11. minuty nie działo się nic specjalnie interesującego. Wtedy Słonka interweniował w groźnej sytuacji, a nacierał na naszą bramkę Kamil Łochowicz. W 21 min. Błażej Borucki popełnił błąd na boku obrony i po zagraniu jednego z rywali bliziutko szczęścia był Patryk Pisula. W 29 min. czystą pozycję miał Łochowicz, ale spudłował głową z paru metrów. Pół godziny i ledwie trzy podbramkowe okazje, to rzeczywiście oddawało przebieg niezbyt ciekawego w tym okresie gry spotkania.

Kwadrans kończący I połowę na korzyść MKS-u. W 33 min. Szostek dograł futbolówkę Kamilowi Masternakowi, ten minął golkipera, ale z ostrego kąta trafił w słupek, a poza tym piłka minimalnie opuściła jednak wcześniej linię końcową. W 37 min. K. Masternak uderzył ponad bramką, a za moment Szostek próbował z dystansu, ale po rykoszecie czujnie zachował się strzegący "świątyni" GLKS-u Mateusz Stereńczak. Wreszcie w 40 min. wynik otworzył Szostek, który po zagraniu K. Masternaka strzelił precyzyjnie z boku pola karnego w długi róg.

Po przerwie znacznie ciekawiej, a przede wszystkim kibice obejrzeli aż siedem goli. W 48 min. na 2:0 podwyższył Patryk Klejdysz. Przymierzył z lewej nogi w przeciwległy róg, korzystając z podania Kacpra Bieleckiego. Następne 15 minut to dominacja przyjezdnych udokumentowana tylko dwoma trafieniami. Tylko, bo goście powinni nawet prowadzić... W 53 min. po prostopadle zagranej piłce do Łochowicza zrobiło się 2:1, a w 59 min. na 2:2 wyrównał Pisula. Słabo prezentowaliśmy się w tym fragmencie rywalizacji, czego dowodem obrazek z 63. minuty, gdy cudem uniknęliśmy kolejnej straty. Pomyłka Boruckiego i instynktowna parada Słonki, po której fartownie nadal utrzymywaliśmy remis.

Wszystko odmieniła akcja z 65. minuty, kiedy K. Bielecki wypuścił w bój K. Masternaka, a debrznianin wygrał pojedynek z bramkarzem, strzelając na 3:2. Swoją dobrą postawę K. Bielecki podkreślił debiutanckim trafieniem w teamie seniorów w 76. minucie. Odważnie zaatakował defensora, przechwycił piłkę przy linii bocznej, podciągnął kilkanaście metrów i mimo bardzo ostrego kąta dał radę zmieścić w siatce obok wybiegającego golkipera. Brawo!

Ekipa z Wysokiej nie dawała za wygraną i w 79 min. kontaktową bramkę zdobył Łochowicz, jednak końcówka należała bezsprzecznie do drużyny znad Debrzynki. W 84 min. po zagraniu Pawła Władyczaka sam na sam z golkiperem był K. Bielecki, z kolei w 86 min. podawał K. Bielecki, a K. Masternak wcelował w słupek. Kropkę nad "i" tuż przed ostatnim gwizdkiem arbitra Mariusza Hoppe postawił Władyczak, dopełniając formalności do "pustaka", a trzecią asystę zapisaliśmy K. Bieleckiemu.

Trzeci sparing odbędzie się w środę 31 lipca o godz.18.00, gdy na obiekcie Kolejarza w Chojnicach zmierzymy się z rezerwami I-ligowej Chojniczanki.

MKS Debrzno- GLKS Wysoka 5:3 (1:0)

1:0 Krystian Szostek (40)
2:0 Patryk Klejdysz (48)
2:1 Kamil Łochowicz (53)
2:2 Patryk Pisula (59)
3:2 Kamil Masternak (65)
4:2 Kacper Bielecki (76)
4:3 Kamil Łochowicz (79)
5:3 Paweł Władyczak (90)

MKS: Słonka- W. Taras (54 Domański), W. Marzec, Góra, Borucki- Szostek (59 Kamowski), Władyczak, Mucha, Marczak (37 Bielecki)- K. Masternak (87 Małka), P. Klejdysz (63 K. Dudzic, 87 Wójtowicz)