Łatwa "dycha"07.09.2019r.
Nadspodziewanie gładko przyszło juniorom B zdobycie następnych ligowych oczek w konfrontacji z U-2 Bytów. Team Łukasza Płóciennika rozgromił rywali 10:3 i dopisał drugi komplet punktów w kampanii 2019/2020. Co istotne, do siatki trafiło aż siedmiu debrznian, zatem ofensywne akcenty rozłożyły się na wielu piłkarzy i ten fakt bardzo cieszy.

Prowadzić mogliśmy już w premierowej akcji, ale Jakub Nykiel spudłował z kilku metrów po kilkudziesięciu sekundach od gwizdka zaczynającego grę. Wkrótce miało się okazać, że ta sytuacja nie miała żadnego znaczenia. Oto bowiem w 6 min. płaskim uderzeniem zza szesnastki otworzył wynik Przemysław Kucwaj. W 14 min. na 2:0 wcelował z karnego Kacper Bielecki po faulu na nim samym. W 17 min. Nykiel próbował szczęścia efektowną przewrotką, ale piłka poszybowała nad poprzeczką. Wystarczyło kolejne 60 sekund, aby rezultat brzmiał... 4:0! W 18 min. Szymon Maza pokonał golkipera strzałem po ziemi przy słupku, a w 19 min. mocnym uderzeniem zdobył bramkę Gracjan Wenda. Całość poprzedził ładny przerzut Mazy do K. Bieleckiego i dobra wrzutka tego drugiego.

W 20 min. strzelał K. Bielecki, potem dobijał Tomasz Małka, ale był na spalonym. Do przerwy jeszcze trzy razy korygowaliśmy wynik na tablicy świetlnej. W 25 min. Małka tyleż niespodziewanie, co skutecznie lobował golkipera spod bocznej linii (!) na 5:0, dziesięć minut później arbiter odgwizdał karnego za rękę Małki i padła bramka dla U-2, a w 42 min. po dośrodkowaniu Wendy jeden z obrońców gości niefortunnie główkował i zaskoczył własnego kolegę. Po 45 minutach 6:1!

W II części też sporo trafień, a dokładnie sześć. Po kolei... W 51 min. faulowany Wenda, wolnego wykonywał Maza, a wszystko sfinalizował Kucwaj głową, w 54 min. kolejna asysta Mazy i okazja sam na sam Nykiela zamieniona na gola, w 63 min. po wolnym jeden z przeciwników uprzedził Patryka Barczewskiego na 8:2, w 77 min. gol Norberta Wieszewskiego po podaniu... oczywiście Mazy, w 80. minucie zagranie Wieszewskiego i radość Małki. Kanonadę strzelecką zakończyli przyjezdni w 84 min., kiedy sprytnie, bez gwizdka sędziego wykonali rzut wolny.

Jednym z nielicznych, ale ważnych minusów spotkania były żółte kartki dla debrznian, łapane (co jest denerwującą tradycją) za boiskowe bzdury, a nie wynikające ze sportowej, twardej walki. Kończyliśmy zawody w dziesiątkę, bo dwa "żółtka" ujrzał Jakub Kuliński, ponadto do sędziowskiego notesu trafili Wojciech Kaczmarek i Wenda.

Za tydzień, a dokładnie 15 września o godz.11.00 ponownie juniorzy B wystąpią przed własną publiką, gdy w meczu czołowych (przynajmniej na tę chwilę) drużyn okręgówki podejmiemy Stal Jezierzyce.

MKS Debrzno- U-2 Bytów 10:3 (6:1)
Bramki dla MKS-u: Przemysław Kucwaj (6, 51), Tomasz Małka (25, 80), Kacper Bielecki (14-k), Szymon Maza (18), Gracjan Wenda (19), samobójcza (42), Jakub Nykiel (54), Norbert Wieszewski (77)
MKS: Barczewski (67 Kujawski)- Majkowski, Kaczmarek, Stryszyk, Kucwaj (60 Wieszewski)- K. Bielecki (46 H. Lange), Kuliński, Maza, Małka- Wenda (67 W. Bielecki), Nykiel (60 Viola)