AKTUALNOŚCI
Czy 9 kwietnia zapadną wiążące decyzje?06.04.2020r.
Jak napisał dzisiejszy "Przegląd Sportowy" Polski Związek Piłki Nożnej planuje w najbliższy czwartek, tj. 9 kwietnia wideokonferencję zarządu, w trakcie której działacze poruszą szereg zagadnień związanych z obecnym stanem rzeczy, czyli zatrzymaniem rozgrywek ligowych z powodu epidemii koronawirusa. Jednym z punktów przewidzianych w dyskusji ma być rozstrzygnięcie co dalej z kampanią 2019/2020 w klasach niższych.

O ile w miarę prawdopodobne wydaje się dokończenie tej edycji w tzw. futbolu profesjonalnym (ekstraklasa, I i II liga), gdzie do jej zakończenia pozostało odpowiednio jedenaście, dwanaście oraz dwanaście kolejek i przy aprobacie UEFA można rywalizować nawet w lipcu, to już rozegranie CAŁEJ rundy wiosennej w piłce amatorskiej (w naszym przypadku piętnaście meczów), gdy niemal na pewno pauza trwająca na razie do 26 kwietnia zostanie przedłużona o dalsze tygodnie, jest ze względów kalendarzowych po prostu czymś karkołomnym i niemożliwym.

Co zatem postanowi PZPN, bo rozumiemy, iż decyzje w tej sprawie zapadną właśnie w Warszawie, a nie zostaną scedowane na wojewódzkie związki, które (każdy z osobna) mogłyby zgoła odmiennie odnieść się do problemu, co spowodowałoby jeszcze większy chaos?

Wyjścia są chyba tylko dwa:
a) uznanie rezultatów w każdej z klas w momencie przerwania rozgrywek, zatem po odbyciu się dokładnie połowy gier lub w niektórych ligach połowy plus jedna lub dwie PEŁNE kolejki rundy wiosennej,
b) anulowanie całego sezonu, nie ma awansów i spadków, wracamy do gry jesienią w tych samych składach poszczególnych lig.

::  Copyright © 2003-2021 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::