AKTUALNOŚCI
Dwóch debrznian niezastąpionych na półmetku ligi07.04.2020r.
Dziesięciu zawodników przebywało na boisku łącznie po 1350 minut każdy w piętnastu meczach rundy jesiennej słupskiej klasy okręgowej seniorów. Innymi słowy, to elitarne grono piłkarzy zaliczyło wszystkie spotkania o punkty w pełnym wymiarze czasowym. Tym samym stali się w połowie sezonu 2019/2020 pretendentami do miana "niezastąpionych". W tej nielicznej grupie jest dwóch czerwono-niebieskich, a mianowicie Wojciech Taras i Paweł Władyczak.

Ogółem na murawie w potyczkach mistrzowskich w I rundzie znalazło się 366 futbolistów, z czego aż 32 broniło barw rezerw Bytovii Bytów. To nie stanowi zaskoczenia, gdyż na ogół skład drugiego zespołu danego klubu charakteryzuje się dużą rotacją i jest mało stabilny. Na drugim biegunie plasuje się Karol Pęplino, którego trener desygnował do gry tylko 19 osób. W drużynie MKS-u zagrało 24 piłkarzy (z 26 zgłoszonych), co lokuje nas na czwartej pozycji w tej klasyfikacji, ex aequo z Aniołami Garczegorze.

Tylko sześć klubów ma swoich przedstawicieli w omawianym rankingu po jesieni. Najwięcej (aż trzy nazwiska!)... outsider GTS Czarna Dąbrówka, co świadczy albo o zaufaniu szkoleniowca wobec tych zawodników, albo o bardzo wąskiej kadrze. Po dwóch futbolistów reprezentuje MKS oraz Barton Barcino, po jednym natomiast Jantarię Pobłocie, Karol i Myśliwca Tuchomie.

Czy wrócimy do tego tematu po zakończeniu całego sezonu? Raczej nie, bo z dnia na dzień maleją widoki na wznowienie zmagań i doprowadzenie do finiszu rywalizacji w okręgówce. Zatem niewiele wskazuje, że kogokolwiek w tej edycji powitamy w "Klubie 2700", zrzeszającym tych, którzy nie zejdą z boiska ani na chwilę w 30 meczach...

Michał Biernat (GTS Czarna Dąbrówka)
Rafał Klanczkowski (Jantaria Pobłocie)
Łukasz Kozieł (Barton Barcino)
Marcin Petrus (Karol Pęplino)
Wojciech Taras (MKS Debrzno)
Grzegorz Treder (Myśliwiec Tuchomie)
Dawid Wdowczyk (GTS Czarna Dąbrówka)
Paweł Władyczak (MKS Debrzno)
Damian Zblewski (GTS Czarna Dąbrówka)
Jakub Żuliński (Barton Barcino)

::  Copyright © 2003-2021 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::