AKTUALNOŚCI
Anioły najbardziej zdyscyplinowane15.04.2020r.
Na półmetku seniorskiego sezonu 2019/2020 u szczytu rankingu fair play jest prawie identycznie jak w... normalnej, tej najważniejszej tabeli. I tam i tu na czele znajdują się bowiem Anioły Garczegorze, ale dalej jest już jednak odmiennie, bo wicelideruje wśród najrzadziej karanych ekip ligi GTS Czarna Dąbrówka, który jest outsiderem zestawienia okręgówki, z kolei Sparta Sycewice, piłkarsko depcząca po piętach Aniołom, z dyscypliną jest bardzo na bakier, lokując się w tej klasyfikacji na... przedostatniej pozycji. Jak wypadli czerwono-niebiescy? Nie mamy wielkich powodów do zadowolenia, bo wespół z Piastem Człuchów i Karolem Pęplino zajmujemy dwunaste miejsce.

W 120 meczach o punkty w rundzie jesiennej sędziowie pokazali 455 żółtych i 11 czerwonych kartek, co w przypadku napomnień daje średnią 3,79 na mecz oraz 30,33 na kolejkę, a jeśli chodzi o wykluczenia było ich mniej niż jedno na pojedynczą serię rozgrywek. Spośród wszystkich zawodników, którzy pojawili się na boisku trudno nam wyłonić największego "brutala", bowiem aż czterech piłkarzy (Mateusz Ostrowski z GTS-u Czarna Dąbrówka, Mateusz Zblewski z Zawiszy Borzytuchom, Adrian Paszotka-Lipiński z Echa Biesowice i Błażej Kolter z Piasta Człuchów) uzbierało identyczną liczbę kartoników, po sześć.

Piętnastu debrznian karali arbitrzy, z czego tylko jeden z nich (Wojciech Marzec) musiał pauzować i to dwukrotnie. Najpierw odpoczywał w Biesowicach po czterech "żółtkach", następnie otrzymał czerwoną kartkę w derbach z Sokołem Wyczechy, w konsekwencji nie zagrał na koniec I rundy w Czarnej Dąbrówce i miał mieć także przerwę na inaugurację wiosny z Karolem Pęplino u siebie, ale jak wiadomo do tego spotkania nie doszło. Aż pięciu futbolistów z Grodu Dzika ma na swoim koncie po trzy ostrzeżenia, co oznacza, iż każde kolejne poskutkuje jednomeczową karą. To dotyczy Macieja Domańskiego, Patryka Klejdysza, Kamila Masternaka, Sławomira Słonki i Wojciecha Tarasa. Aktualnie jednak obawiać się nie ma czego, bo... nie gramy.

Bezpośrednie czerwone kartki:

Przemysław Bubnowski (Barton), Szymon Budziński (Sparta), Norbert Butowski (Chrobry), Damian Jakubek (Kaszubia), Dawid Kiljan (Echo), Piotr Makowiecki (Karol), Wojciech Marzec (MKS), Józef Pela (Kaszubia), Marcin Staszczuk (Anioły), Marcin Stoltman (Kaszubia), Mateusz Szela (Bytovia II)

Czerwone kartki po dwóch żółtych:

Mateusz Ostrowski (GTS) dwa razy, Bartłomiej Borowicz (Start), Dawid Borowicz (Start), Michał Borzyszkowski (Kaszubia), Krzysztof Bryndal (Start), Karol Dziemianko (Zawisza), Piotr Górniewicz (Karol), Damian Jakubek (Kaszubia), Jarosław Janiszek (Chrobry), Sławomir Kaczmarczyk (Echo), Tomasz Kopiszka (Sokół), Jakub Malich (Bytovia II), Dominik Michańczyk (Myśliwiec), Marcin Ostrowski (Start), Karol Petrus (Karol), Olaf Syldatk (Chrobry), Mateusz Zblewski (Zawisza)

Oto tabela fair play tworzona w ten sposób, że żółta kartka to 1 punkt, a bezpośrednia czerwona 3 oczka. W nawiasach podajemy dodatkowo nazwiska zawodników z największą liczbą upomnień w danym zespole.

1.Anioły Garczegorze 15+1 18 (Daniel Sidor 4)
2.GTS Czarna Dąbrówka 21+0 21 (Mateusz Ostrowski 6)
3.Myśliwiec Tuchomie 24+0 24 (Dominik Michańczyk 5)
4.Barton Barcino 22+1 25 (Przemysław Bubnowski 4)
5.Sokół Wyczechy 26+0 26 (Paweł Łacko 4)
6.Zawisza Borzytuchom 30+0 30 (Mateusz Zblewski 6)
-.Chrobry Charbrowo 27+1 30 (Jarosław Janiszek 5)
8.Start Miastko 31+0 31 (Bartłomiej Borowicz, Dawid Borowicz, Krzysztof Bryndal i Patryk Kapica po 4)
9.Jantaria Pobłocie 32+0 32 (Patryk Roder 5)
10.Echo Biesowice 30+1 33 (Adrian Paszotka- Lipiński 6)
11.Bytovia II Bytów 31+1 34 (Przemysław Leik i Jakub Malich po 4)
12.Piast Człuchów 35+0 35 (Błażej Kolter 6)
-. MKS Debrzno 32+1 35 (Wojciech Marzec 5)
-. Karol Pęplino 32+1 35 (Karol Petrus 5)
15.Sparta Sycewice 35+1 38 (Damian Kopciński 5)
16.Kaszubia Studzienice 32+3 41 (Damian Jakubek 5)

::  Copyright © 2003-2021 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::