AKTUALNOŚCI
Jeszcze musimy poczekać na ostateczne postanowienia PZPN-u17.04.2020r.
Jak pisaliśmy w ubiegłym tygodniu (za informacją, która pojawiła się w "Przeglądzie Sportowym") 9 kwietnia miało dojść do wideokonferencji prezesów wojewódzkich związków piłki nożnej z prezesem PZPN Zbigniewem Bońkiem, w trakcie której działacze zastanawialiby się m.in. co począć z rozgrywkami w klasach niższych seniorów oraz wszystkich kategorii wiekowych juniorów, wobec ciągle rozwijającej się epidemii koronawirusa. Do spotkania faktycznie doszło, ale dopiero przedwczoraj, czyli 15 kwietnia.

Po nim tak naprawdę wiemy, że... nic nowego nie wiemy. Wiadomość z siedziby związku nadeszła lakoniczna, a mianowicie przekazano, iż najpóźniej do 11 maja futbolowa centrala rozstrzygnie definitywnie o dalszych losach edycji 2019/2020. Wyrażono się dokładnie tak: decyzja o sposobie kontynuowania lub zakończenia obecnego sezonu zostanie podjęta maksymalnie do w/w terminu.

Jedno jest pewne: PZPN ogłosi jednolite, wspólne stanowisko dla rozgrywek w 16 województwach i jest to logiczne działanie. W innym przypadku bowiem zapanowałby nieopisany chaos, zakładając całkiem możliwy scenariusz, iż na Pomorzu zarządzenie różniłoby się znacząco od tego np. w okręgu lubuskim. Tak mogłoby nastąpić, gdyby to regionalne związki miały samodzielnie wypracować koncepcję co dalej... Konkludując: czekamy...

::  Copyright © 2003-2021 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::