AKTUALNOŚCI
18 lub 19 klubów w klasie okręgowej seniorów 2020/2021?21.04.2020r.
Spekulacje na temat tego jak rozstrzygnąć galimatias powstały w wyniku całkowitego storpedowania przez epidemię koronawirusa wszelkiej aktywności sportowej, w tym rozgrywek piłkarskich, nie ustają. Wydaje się na tę chwilę wielce prawdopodobne, że za jakiś czas wznowione będą zmagania w ekstraklasie, I oraz II lidze i edycja 2019/2020 zostanie w tych najwyższych klasach dograna. Wprawdzie wciąż czekamy na definitywne decyzje ze strony PZPN-u odnośnie lig regionalnych, lecz już teraz widać, że kontynuowanie bieżącej edycji na boisku z wielu względów jest niewykonalne. Co zatem dalej?

Pisaliśmy o możliwych scenariuszach, dzisiaj jeszcze raz poruszamy ten temat, ponieważ nieoficjalnie pojawiły się sugestie, że związek zakończy rozgrywki uznając za obowiązujące tabele wg stanu z ostatniej pełnej kolejki. W przypadku słupskiej okręgówki odbyło się 15 serii, czyli cała runda jesienna. PZPN miałby przyjąć uchwałę mówiącą o tym, że zasada awansów będzie obowiązywać, natomiast żaden z zespołów nie zostanie dotknięty spadkiem. Innymi słowy kampania następna, czyli 2020/2021 miałaby być przejściową, a ligi wyjątkowo złożone z większej liczby ekip.

Zobaczmy co to oznacza w szczegółach... Na dziś wspomniana słupska okręgówka liczy 16 zespołów. Logicznie rozumując do IV ligi awansowałyby Anioły Garczegorze, a z dwóch grup klasy A promocję uzyskałyby Wybrzeże Objazda, KS Włynkówko, Leśnik Cewice i Czarni Czarne. To daje 19 klubów na przyszły sezon, ale ta liczba może ulec zmianie, bo zgodnie z regulaminem wicemistrzowie pomorskiej klasy okręgowej (w tym momencie Wietcisa Skarszewy, Chojniczanka II Chojnice i Sparta Sycewice) rozegraliby trójmecz barażowy o dodatkowe miejsce na czwartoligowym szczeblu. Jeśli sycewiczanie wygraliby tę rywalizację, wówczas nasza liga składałaby się z 18 teamów.

Wszystkie te dywagacje mają rację bytu rzecz jasna tylko wtedy, gdy komplet klubów przejdzie pomyślnie proces licencyjny, żaden nie zrezygnuje z udziału w mistrzowskich rozgrywkach, no i oczywiście prorokowana na wstępie uchwała faktycznie w takim kształcie zostałaby przyjęta. Pożyjemy, zobaczymy... Najpóźniej do 11 maja przekonamy się czy krażące plotki znajdą odzwierciedlenie w rzeczywistości.

::  Copyright © 2003-2021 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::