AKTUALNOŚCI
Klamka zapadła: ta edycja przeszła do annałów08.05.2020r.
To była formalność, ale teraz już możemy oficjalnie ogłosić za komunikatem Polskiego Związku Piłki Nożnej sprzed 24 godzin: sezon 2019/2020 w klasach niższych oraz rozgrywkach juniorskich został zakończony. Sytuacja epidemiczna w Polsce jest wciąż na tyle niepewna, że nie ma sensu zwlekać i łudzić się, iż jest jakakolwiek nadzieja na wznowienie ligowej rywalizacji i doprowadzenie jej potem do finiszu w rozsądnym kalendarzowo terminie. Przyjęto jednocześnie zasadę, że obowiązują awanse wg stanu tabeli po ostatniej rozegranej kolejce, lecz nie będzie spadków, a zatem rozwiązanie, o którym wspominaliśmy jakiś czas temu jako najczęściej rekomendowane w licznych dywagacjach. Jak podkreślono jest to wspólne stanowisko wszystkich szesnastu prezesów wojewódzkich związków.

Ekstraklasa, I i II liga ma dokończyć bieżącą kampanię na boiskach (najbliższe mecze odbędą się pod koniec miesiąca i na początku kolejnego), co do III ligi PZPN zostawia sobie furtkę decyzyjną do 12 maja. Dla nas ważnym dniem będzie natomiast 15 maja, bo wówczas Zarząd Pomorskiego ZPN-u ma podać więcej szczegółów i jak należy domniemywać spróbuje odpowiedzieć na zasadnicze pytanie "co dalej?", a mianowicie odniesie się już być może wstępnie do następnej edycji.

Gdyby ktokolwiek przewidywał na początku marca, iż sezon na naszym terenie skończy się 7 maja bez choćby jednej rozegranej wiosną serii w futbolu seniorskim, zostałby uznany na sto procent za nieszkodliwego wariata. Tymczasem rzeczy jeszcze do niedawna nieprawdopodobne dzieją się na naszych oczach...

::  Copyright © 2003-2021 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::