AKTUALNOŚCI
Jeden rekord pobijemy, drugi też zagrożony?14.05.2020r.
Piłkarze dorosłej ekipy naszego klubu trenują od 5 maja, na razie w maksymalnie sześcioosobowych grupach, natomiast od 18 maja zajęcia będą już wyglądać zupełnie inaczej, w wyraźnie zwiększonych składach osobowych. Wciąż jednak nie ma możliwości organizacji chociażby gier sparingowych, na to trzeba (nie)cierpliwie poczekać. Runda wiosenna sezonu 2019/2020 nie odbędzie się, a przypomnieć warto, iż ostatni raz o punkty seniorzy MKS-u Debrzno zagrali 17 listopada 2019 roku, gdy zremisowaliśmy na wyjeździe 1:1 z GTS-em Czarna Dąbrówka. Wiadomo ponad wszelką wątpliwość, że zanotujemy rekordową przerwę pomiędzy spotkaniami mistrzowskimi w całej historii teamu znad Debrzynki. Dziś mija dokładnie 179 dni i... licznik bije nadal. Najdłuższą pauzę odnotowaliśmy dotąd w pierwszym sezonie istnienia czerwono-niebieskich, kiedy to dwie potyczki w klasie B dzieliło aż 196 dni! Wydarzyło się to w okresie 11 października 1992 r. (14:0 z Zorzą Dobojewo) - 25 kwietnia 1993 r. (16:1 z Orłem Rychnowy) i było spowodowane małym gronem drużyn startujących w lidze, a co za tym idzie szybko kończoną rundą jesienną i bardzo późnym startem rewanżów.

Teraz karty skutecznie rozdał koronawirus i stary rekord na pewno zostanie wymazany. Stanie się to dokładnie 1 czerwca, kiedy to minie 197 dni od wizyty debrznian w Czarnej Dąbrówce. Ta liczba będzie jeszcze przez jakiś czas poprawiana, bo tak naprawdę trudno wyrokować, w jakim terminie piłkarze ponownie pojawią się na murawie, aby walczyć o ligowe zdobycze. Dopiero w sierpniu, a może już pod koniec lipca?

Czy zagrożone jest również drugie "osiągnięcie", dotyczące przerwy między meczami seniorów MKS-u w ogóle, a zatem bez podziału na ligowe, pucharowe czy towarzyskie? Dotychczas palmę pierwszeństwa w tym względzie dzierżył sezon 1997/98. Wówczas nadzwyczaj wartko skończyliśmy I rundę (19 października 1997 r., 2:1 u siebie z Włókniarzem Okonek), a pierwszy sparing w 1998 roku odbył się 15 lutego (1:2 na wyjeździe z Sokołem Wyczechy), co daje 119 dni odpoczynku. Obecnie z utęsknieniem wypatrujemy jakiegokolwiek spotkania od 7 marca 2020 roku, gdy na finiszu przygotowań do II części bieżącej kampanii emkaesiacy przegrali w Tarnówce z Tarnovią 3:7. Od tej pory minęło 68 dni, czyli jak łatwo policzyć, aby poprawić ten rekord musielibyśmy pauzować aż do 5 lipca... Oby nie, bo głód gry jest coraz bardziej odczuwalny!

::  Copyright © 2003-2021 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::