AKTUALNOŚCI
Rezygnacja z awansu drużyny juniorów B12.06.2020r.
W przerwanym i zakończonym przedwcześnie z powodu pandemii koronawirusa sezonie 2019/2020 juniorzy B MKS-u Debrzno zajęli pierwszą lokatę w klasie okręgowej, wyprzedzając o sześć oczek Pogoń Lębork i siedem Stal Jezierzyce. Zespół Łukasza Płóciennika wywalczył zatem prawo gry w I lidze wojewódzkiej w tej kategorii wiekowej w przyszłej edycji, ale... nie zagramy niestety na tym szczeblu, o czym został poinformowany stosownym pismem Pomorski Związek Piłki Nożnej.

Przyczyna jest jedna, ale za to oczywista i powodująca taką, a nie inną decyzję zarządu klubu. Odstąpienie od promocji stopień wyżej wiąże się bezpośrednio z wąską kadrą ekipy, ponieważ należy mieć świadomość, że stanowiący jej trzon zawodnicy z rocznika 2003 (Wojciech Kaczmarek, Gracjan Wenda, Jakub Kuliński, Tomasz Małka, Kacper Bielecki, Patryk Barczewski, Jakub Majkowski, Jakub Nykiel, a także mniej grający Wojciech Viola) stracili możliwość występów w tym teamie, przekraczając limit wieku. Piłkarzy z roczników 2004-2005 mamy zbyt mało, aby z otwartą przyłbicą stanąć do walki w wyższej klasie rozgrywkowej, więc porywanie się z "motyką na słońce" nie ma sensu. Drużyna mimo to będzie istnieć, lecz klub zgłosi ją do klasy okręgowej i przy częściowym uzupełnieniu składu na poszczególne mecze futbolistami z rocznika 2006 ma rację bytu.

Czy ktoś z podokręgu słupskiego zastąpi czerwono-niebieskich? Bardzo wątpliwe. Wicemistrzowie okręgówki, a więc lęborczanie również nie przejawiają chęci gry na wyższym szczeblu...

::  Copyright © 2003-2021 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::