AKTUALNOŚCI
Rezerwy Chojniczanki w IV lidze, Sparta zostaje w okręgówce27.06.2020r.
Barażowy trójmecz, którego stawką było miejsce w rozgrywkach IV ligi dobiegł końca. Wicemistrzowie trzech grup pomorskiej klasy okręgowej, a więc Chojniczanka II Chojnice, Wietcisa Skarszewy i Sparta Sycewice rozstrzygnęli między sobą, komu przypadnie możliwość gry na wyższym szczeblu. Nas najbardziej interesowały losy Sparty, bo od wyników tego zespołu zależało czy słupska okręgówka w edycji 2020/2021 będzie liczyć 19, czy 20 ekip...

Dziś wiemy już, że w weekend 1/2 sierpnia przystąpimy do sezonu rekordowego w swojej obsadzie, bowiem MKS Debrzno nigdy dotąd nie miał okazji rywalizować w gronie dwudziestu klubów. Trzeba podkreślić, iż sycewiczanie dzielnie poczynali sobie w potyczkach o promocję na wyższy stopień. Najpierw pokonali na wyjeździe Wietcisę 3:2, chociaż w pewnym momencie przegrywali 0:2. Tydzień później również pokusili się o odrobienie strat, tym razem w starciu na własnym terenie z Chojniczanką II. Ze stanu 0:2 doprowadzili do remisu, jednak ostatnie słowo należało do rezerw I-ligowca i mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla gości. Trzecia konfrontacja bez historii, bo Chojniczanka II zwyciężyła u siebie (a dokładnie na obiekcie Kolejarza) Wietcisę aż 5:0, zasłużenie stawiając stempel na czwartoligowym statusie.

Nam pozostaje przypomnieć kibicom, z kim przyjdzie zmierzyć się za kilka tygodni czerwono-niebieskim. Spotkamy się z dobrymi znajomymi z kampanii 2019/2020 oraz sześcioma nowymi przeciwnikami, a mianowicie beniaminkami z Cewic, Czarnego, Objazdy i Włynkówka, spadkowiczem z Lipnicy i drużyną, która przejęła sekcję piłki nożnej od Karola Pęplino. Ostatecznie potwierdzono, że ten team zagra pod nazwą KS Gryf Słupsk.

Słupska klasa okręgowa seniorów w sezonie 2020/2021:

Barton Barcino
Echo Biesowice
Zawisza Borzytuchom
Bytovia II Bytów
Leśnik Cewice (beniaminek)
Chrobry Charbrowo
GTS Czarna Dąbrówka
Czarni Czarne (beniaminek)
Piast Człuchów
MKS Debrzno
Lipniczanka Lipnica (spadkowicz)
Start Miastko
Wybrzeże Objazda (beniaminek)
Jantaria Pobłocie
KS Gryf Słupsk
Kaszubia Studzienice
Sparta Sycewice
Myśliwiec Tuchomie
KS Włynkówko (beniaminek)
Sokół Wyczechy

::  Copyright © 2003-2021 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::