AKTUALNOŚCI
Gładko w Kamieniu Krajeńskim12.07.2020r.
Efektownym 6:2 zakończyli towarzyską potyczkę z Kamionką Kamień Krajeński seniorzy MKS-u. Zespół Sławomira Słonki zasłużenie pokonał grającą w klasie A w okręgu kujawsko-pomorskim ekipę, od niedawna prowadzoną przez Karola Sowińskiego, który przed trzema tygodniami strzegł jeszcze... bramki Piasta Człuchów w sparingu w Debrznie.

Podtrzymujemy dobrą frekwencję w spotkaniach kontrolnych. W niedzielnym starciu z Kamionką na boisku pojawiło się 18 debrznian, a więc bardzo przyzwoita liczba. Po niemrawym początku rywalizacji, gdy wprawdzie czerwono-niebiescy lekko przeważali, ale nie przekładało się to w żaden sposób na podbramkowe sytuacje, wreszcie w 24 min. skutecznie zaatakowaliśmy. Sprytem wykazał się Jakub Kuliński, który przejął piłkę przy linii bocznej, zagrał do Martina Romanka, a po kolejnym podaniu całość skończył celnym uderzeniem do siatki Krystian Szostek. Osiem minut potem było już 3:0. Najpierw Szostek zmarnował w 29 min. idealną okazję, ale po chwili przejął bezpańską futbolówkę i bez problemu wygrał pojedynek z Sowińskim. W 32 min. natomiast drugą asystę zapisaliśmy Romankowi, a ładnym strzałem zza pola karnego zdobył gola Kamil Masternak.

W 33 min. Szostek zachował się po koleżeńsku, gdyż spokojnie mógł samodzielnie sfinalizować atak, ale wybrał podanie do Romanka, który będąc w zdecydowanie trudniejszej pozycji został powstrzymany przez golkipera. Po przeniesieniu akcji na drugą stronę boiska straciliśmy kuriozalną samobójczą bramkę. Błąd Wojciecha Marca, zagranie do środka z prawej flanki i kozłująca piłka odbiła się od Macieja Domańskiego całkowicie zaskakując Słonkę. Wkrótce odpowiedzieliśmy w dobrym stylu jako, że w 36 min. po zagraniu Romanka do Szostka "gała" szybko dotarła do Pawła Władyczaka, a ten wiedział jak znaleźć sposób na Sowińskiego. Do przerwy godne odnotowanie było oprócz tego zdarzenie z 38 min., kiedy po dośrodkowaniu z lewego skrzydła jeden z rywali nieznacznie chybił.

W 49 min. rzut karny dla gospodarzy. Zdaniem sędziego Mariusza Hoppe Słonka faulował przeciwnika, ale grający trener MKS-u błyskawicznie całkowicie zrehabilitował się za to przewinienie, broniąc próbę z jedenastu metrów. Cóż z tego, skoro po kornerze biernie zachowaliśmy się na przedpolu bramki i Szymon Tusznio przy lekkim udziale Kacpra Bieleckiego wpakował piłkę do celu na 4:2. Drugie 45 minut generalnie mniej ciekawe, ale dołożyliśmy do wcześniejszego dorobku dalsze dwa trafienia. Zrobił to Patryk Klejdysz. "Kleju" nie jest w żadnym razie fizycznie przygotowany na przebywanie na boisku w dłuższym wymiarze czasowym, ale trzeba przyznać, że potrafi się znaleźć w odpowiednim miejscu i zdyskontować swoje doświadczenie. W 70 min., czyli zaraz po wejściu na murawę, po dograniu Norberta Muchy na wślizgu usiłował dokładnie trafić w piłkę Bielecki, ale dopiero P. Klejdysz z bliska strzelił na 5:2. W 78 min. z kolei wrzucał z prawej flanki Bartłomiej Lica, nieczysto uderzał Bielecki i ponownie "Kleju" zakończył atak bramką. Tym samym ustalił wynik meczu na 6:2, chociaż było jeszcze kilka interesujących spięć podbramkowych. Jak choćby w 65 min., gdy po kontrze miejscowi powinni pokonać Słonkę, ale spudłowali, czy w 67 min., kiedy to Wojciech Marczak chybił po podaniu Bieleckiego oraz w 68 min. po akcji Szostka i ładnym wyłożeniu piłki wzdłuż bramki, do którego to zagrania nie zdołał dojść Lica. Poza tym w 90 min. Słonka wybił piłkę na róg po niebezpiecznym uderzeniu, a skacząca "gała" sprawiła mu sporo problemów.

Siódmy mecz sparingowy rozegramy w Krajence. Konfrontacja z Iskrą odbędzie się w piątek 17 lipca o godz.18.45.

Kamionka Kamień Krajeński- MKS Debrzno 2:6 (1:4)

0:1 Krystian Szostek (24)
0:2 Krystian Szostek (29)
0:3 Kamil Masternak (32)
1:3 Maciej Domański (33-s)
1:4 Paweł Władyczak (36)
2:4 Szymon Tusznio (50)
2:5 Patryk Klejdysz (70)
2:6 Patryk Klejdysz (78)

MKS: Słonka- Domański (75 Nykiel), W. Taras, Stalka, Mucha (76 Kowalski)- J. Kuliński (57 Marczak), Władyczak, Romanek (64 K. Dudzic), W. Marzec (46 Bielecki), K. Masternak (46 Lica)- Szostek (69 P. Klejdysz)

::  Copyright © 2003-2021 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::