AKTUALNOŚCI
Rusza sezon z wieloma niewiadomymi31.07.2020r.
Na mecz o stawkę z udziałem ekipy seniorów MKS-u Debrzno czekamy od... 17 listopada 2019 roku! Kto wówczas, po zakończeniu wyjazdowego spotkania z GTS-em Czarna Dąbrówka przypuszczał, że sytuacja zewnętrzna skutecznie unicestwi sportową aktywność na wiele miesięcy? Futbolowej wiosny jak wiadomo w ogóle nie było... 1 sierpnia piłkarze zaczną edycję 2020/2021, wreszcie zatem będziemy mogli emocjonować się poważnym graniem o punkty. To najdziwniejszy rok w dziejach czerwono-niebieskich, w którym rozegraliśmy pięć sparingów zimą oraz dziesięć latem i... na razie to wszystko. Nie dziwi zatem tęsknota za prawdziwą rywalizacją.

29 zawodników zgłosiliśmy do zmagań w okręgówce. Trener Sławomir Słonka przed zbliżającą się nową kampanią stracił dwóch piłkarzy, a mianowicie Krystiana Paciorka (powrót do Piasta Człuchów) i Damiana Kamowskiego (juniorzy A Chojniczanki Chojnice), z kolei dołączono do teamu emkaesiaków młodzież rocznika 2003, czyli byłych juniorów B. W pierwszym występie w Czarnem zabraknie na boisku Wojciecha Marca, który musi odpauzować jeszcze jednomeczową karę za czerwoną kartkę z poprzedniego sezonu. Gdyby ktoś zadał pytanie, z pozoru proste przecież, a mianowicie jak jesteśmy przygotowani do ligi, to szczera odpowiedź musiałaby brzmieć, iż do końca sami nie wiemy. Tak zresztą zareagowałoby pewnie większość z 20 klubów, które zagrają w okręgówce...

Dlaczego taka opinia? Przypomnijmy: najpierw od połowy marca do początku maja nie było mowy nie tylko o graniu, ale nawet trenowaniu. Potem zajęcia odbywały się w małych grupach, następnie nieco większych, aby na koniec wrócić do normalności, czyli ćwiczeń z udziałem całego zespołu, oczywiście w miarę możliwości czasowych futbolistów. Później przyszedł czas na powrót na boisko i rozgrywanie spotkań towarzyskich tydzień w tydzień od 7 czerwca. Z dziesięciu gier w tym okresie wygraliśmy siedem, zanotowano także jeden remis oraz dwie porażki, osiągnęliśmy korzystny bilans bramkowy 40-24. Przeciwnicy, którzy stawali na drodze debrznian demonstrowali bardzo zróżnicowany poziom, stąd trudno miarodajnie ocenić dyspozycję prezentowaną przez MKS. Liga to zupełnie inna bajka, inna rzeczywistość, koncentracja, zaangażowanie, więc z wnioskami poczekajmy. Przed futbolistami aż 19 potyczek, dużo większe wyzwanie niż zazwyczaj i dopiero po przynajmniej części gier ocenimy kto w okręgówce będzie rządził i dzielił, a kto martwił się o byt. Podsumowując: zagadek na 24 godziny przed inauguracją jest bez liku, lecz tym bardziej ekscytująco zapowiada się ta runda... Trzymajmy kciuki za piłkarzy z Grodu Dzika, bądźmy z nimi na dobre i na złe, do zobaczenia na stadionach!

::  Copyright © 2003-2021 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::