AKTUALNOŚCI
"Szuwar" zdobywcą pierwszego gola, Beger rekordzistą11.08.2020r.
101 minut oczekiwali kibice czerwono-niebieskich na premierową bramkę drużyny seniorów w kampanii ligowej 2020/2021. Strzelił ją Krzysztof Szawarniak w 11. minucie spotkania drugiej kolejki u siebie z KS Gryf Słupsk, jednak z oczywistych powodów (porażka aż 1:6...) osiągnięcie to nie przyniosło zbyt wielkiej satysfakcji. My postanowiliśmy prześledzić wszystkie poprzednie sezony emkaesiaków pod kątem właśnie autorów trafień numer 1 dla naszego klubu w danej edycji.

Okazuje się, że "Szuwar" to siedemnasty zawodnik drużyny z ul. Sportowej, któremu udała się ta sztuka. Rekordzistą jest Leszek Beger, który czterokrotnie otworzył bramkowe konto zespołu. Poza tym trzykrotnie czynił tak Patryk Klejdysz, po dwa razy natomiast Arkadiusz Lewenko, Krzysztof Borkowski, Andrzej Koroś, Radosław Wójtowicz, Damian Litwiniuk i Paweł Wegner, a pozostali zapisali się identycznym wyczynem w historii klubu po razie.

Z 28 przypadków (brak jedynie szczegółów ze starcia o punkty w klasie B w 1992 roku z Zefirem Polnica, wygranego 5:1) w 22 zdobywaliśmy gole w pierwszych potyczkach sezonu, pięciokrotnie zdarzyło się to w drugich konfrontacjach rozgrywek, zaś zupełnym ewenementem był sezon 1996/97, a więc debiutancki na szczeblu klasy okręgowej. Wówczas debrznianie zaczęli zmagania od przegranej 0:3 z GLKS Wysoka, potem ulegli na wyjeździe Tarnovii Tarnówka 0:2, zremisowali bezbramkowo w Krzyżu z Drawą, aby wreszcie wygrać na własnym obiekcie z Notecią Czarnków 3:2. Warto przy tym przypomnieć, iż do przerwy to goście prowadzili 1:0, a strzelecką zapaść ku uciesze kibiców przełamał trzy minuty po zmianie stron Roman "Uszaty" Zembrzycki, dając sygnał do szturmu, zakończonego zresztą pełnym sukcesem. Zatem w tamtym pamiętnym sezonie dopiero w czwartym meczu piłka wpadła do siatki bramki rywali, po dokładnie 318 minutach!!!

Dla przeciwwagi nie sposób pominąć wyczynu Świętej Pamięci Sylwestra Nylca, który w 1. serii edycji 1995/96, czyli w dniu premiery MKS-u na ziemi pilskiej, znalazł sposób na golkipera Sokoła Kościerzyn po niespełna 60 sekundach rywalizacji! Bardzo szybko strzelaliśmy też bramki w kampanii 2016/2017 (Wegner w 4. minucie, ale i koszmarna klęska 1:7 ze Startem Miastko...) oraz 1993/94 i 2002/2003 (12. minuta, odpowiednio Lewenko i Koroś).

Poniżej wykaz zdobywców goli nr 1 w poszczególnych sezonach, minuty strzelania tych bramek, klasa rozgrywkowa oraz mecz, w którym wydarzenie miało miejsce:

1992/93 - brak danych (klasa B, Zefir Polnica- MKS 1:5)
1993/94 - Arkadiusz Lewenko 12 (klasa A, MKS- Myśliwiec Tuchomie 7:0)
1994/95 - Arkadiusz Lewenko 46 (klasa A, Błękitni Słupia- MKS 2:3)
1995/96 - Sylwester Nylec 1 (klasa A, MKS- Sokół Kościerzyn 4:2)
1996/97 - Roman Zembrzycki 318 (klasa okręgowa, MKS- Noteć Czarnków 3:2)
1997/98 - Krzysztof Borkowski 24 (klasa okręgowa, Stella Białośliwie- MKS 2:2)
1998/99 - Andrzej Koroś 56 (klasa okręgowa, MKS- Lubuszanin Trzcianka 1:2)
1999/2000 - Krzysztof Borkowski 29 (klasa okręgowa, Chrobry Charbrowo- MKS 3:2)
2000/2001 - Leszek Beger 94 (klasa okręgowa, MKS- Stal Jezierzyce 8:1)
2001/2002 - Leszek Beger 61 (klasa okręgowa, MKS- Kaszubia Studzienice 3:1)
2002/2003 - Andrzej Koroś 12 (klasa okręgowa, Unia Korzybie- MKS 6:2)
2003/2004 - Leszek Beger 21 (klasa A, Arkonia Pomysk Wielki- MKS 1:2)
2004/2005 - Mirosław Kisełyczka 88 (klasa okręgowa, MKS- SC Karol Pęplino 1:3)
2005/2006 - Radosław Wójtowicz 56 (klasa okręgowa, Kaszubia Studzienice- MKS 1:1)
2006/2007 - Leszek Beger 34 (klasa okręgowa, Start Miastko- MKS 1:2)
2007/2008 - Radosław Wójtowicz 74 (klasa okręgowa, Karol Pęplino- MKS 5:1)
2008/2009 - Patryk Klejdysz 58 (klasa A, Sokół Wyczechy- MKS 3:3)
2009/2010 - Damian Litwiniuk 150 (klasa A, Lipniczanka Lipnica- MKS 1:1)
2010/2011 - Krzysztof Dudzic 66 (klasa okręgowa, MKS- Czarni Czarne 2:5)
2011/2012 - Patryk Klejdysz 112 (klasa A, MKS- Błękitni Motarzyno 3:3)
2012/2013 - Damian Litwiniuk 28 (klasa A, MKS- Lipniczanka Lipnica 1:0)
2013/2014 - Wojciech Marczak 60 (klasa okręgowa, MKS- Brda Przechlewo 1:0)
2014/2015 - Patryk Klejdysz 63 (klasa okręgowa, MKS- Piast Człuchów 3:2)
2015/2016 - Paweł Wegner 40 (klasa okręgowa, MKS- Piast Człuchów 2:2)