AKTUALNOŚCI
Krzysztof Szawarniak zawodnikiem Burzy Nowa Wieś Wielka12.08.2020r.
Na ten ruch transferowy zanosiło się niestety od kilku miesięcy i chociaż wierzyliśmy, że napastnik MKS-u Krzysztof Szawarniak spędzi w klubie z Grodu Dzika jeszcze przynajmniej rundę jesienną, to jednak obecnie wiemy już, że tak nie będzie... Po rozegraniu dwóch meczów ligowych w edycji 2020/2021, z Czarnymi Czarne oraz KS Gryf Słupsk, debrznianin został przedwczoraj wypożyczony do grającej w kujawsko-pomorskiej klasie A Burzy Nowa Wieś Wielka na okres do 30 czerwca 2021 roku.

Skąd taka decyzja i kierunek? Jak wiadomo, Szawarniak zawodowe losy związał jakiś czas temu z jedną ze służb mundurowych w Bydgoszczy, a ponieważ ekipę zlokalizowaną w miejscowości leżącej blisko stolicy regionu prowadzi trener Piotr Mielczarek, wcześniej przez trzy lata szkolący Krzysztofa w juniorach Chemika Bydgoszcz, dużo łatwiej zrozumieć powody odejścia zawodnika z teamu czerwono-niebieskich.

W tym miejscu przypominamy, że "Szuwar" swoją sportową drogę zaczynał w MKS-ie Debrzno jesienią 2010 roku i w juniorskich (B i A) drużynach klubu z ul. Sportowej zaliczył 45 ligowych meczów, zdobywając 16 bramek. W dorosłym futbolu debiutował 16 lutego 2013 r. w sparingu z Tarnovią w Tarnówce (4:2), zaledwie osiemnaście dni po szesnastych urodzinach. Zimą 2014 roku przeniósł się do bydgoskiego Chemika, gdzie grał z powodzeniem w ekipach młodzieżowych, po czym w lecie 2016 roku zdecydował się udać do... Szwecji. Tam przede wszystkim pracował, ale również kontynuował piłkarską aktywność w regionalnych rozgrywkach w zespole Brosarps IF. Od połowy sezonu 2018/2019 reprezentował ponownie nasz MKS i zwłaszcza tuż po powrocie, a więc wiosną 2019 roku, demonstrował bardzo dobrą formę i był niezwykle skuteczny, strzelając w 14 konfrontacjach mistrzowskich aż 21 goli!

W swoim ostatnim spotkaniu w barwach MKS-u także zapisał się w protokole, jednak wobec wyraźnej przegranej z KS Gryf większego zadowolenia nie odczuwał. Ogółem w seniorskim zespole znad Debrzynki zagrał 70 meczów, okraszając je 44 bramkami. Dziękując za grę w debrzeńskim teamie i życząc powodzenia w nowym otoczeniu mamy nadzieję, że w przyszłości przyjdzie nam jeszcze cieszyć się występami Krzyśka na Stadionie Miejskim.

::  Copyright © 2003-2021 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::