AKTUALNOŚCI
Szacunek dla kapitana, 700 meczów Władyczaka!19.08.2020r.
Jedni z tego kpią, inni nie wierzą, jeszcze inni uważają, że to nic szczególnego i wartego nagłaśniania, my natomiast sądzimy, że wręcz przeciwnie, bo taka okoliczność to ważna część historii MKS-u i patrząc szerzej w ogóle dziejów sportowych miasta i gminy. W dobie permanentnej zmiany barw i braku przywiązania do nich osiągnięcie, o którym będzie w niniejszym materiale jest godne uwagi. Jeśli bowiem zawodnik rozgrywa 700 spotkań w drużynie seniorów danego klubu, obojętnie na jakim szczeblu sytuowanej, jest to wydarzenie zasługujące na zauważenie. To właśnie stało się udziałem Pawła Władyczaka, który w ligowym spotkaniu w Barcinie przed czterema dniami wybiegł na boisko w czerwono-niebieskim kostiumie siedemsetny raz!

Obecny kapitan emkaesiaków zaczynał w dorosłym futbolu stosunkowo późno, zwłaszcza jak na dzisiejsze standardy, bo zmieniając w 65. minucie sparingowej potyczki na własnym terenie z Włókniarzem Okonek (6:2) 15 lipca 2001 roku Romana Nylca miał już 18 lat i 52 dni. Bardzo wielu piłkarzy swoje debiuty w seniorach przeżywało znacznie wcześniej, grubo przed granicą pełnoletności, ale dużo ważniejsze było co potem, gdyż w większości przypadków nie oznaczało to wcale długotrwałej gry. Odmiennie "Władek", minęło bowiem przecież ponad 19 lat od premiery, a debrznianin ciągle jest aktywny piłkarsko i można zakładać, że absolutny rekord, który dzierży od 26 marca 2017 roku (4:4 z Jantarem Ustka w okręgówce), gdy poprawił wyczyn Mirosława Kisełyczki (568 gier w latach 1993-2011) z tygodnia na tydzień jeszcze długo będzie windował.

700 meczów to bez najmniejszych wątpliwości imponujący wynik, a mógł być już teraz nawet pokaźniejszy, gdyby nie wypożyczenie do Czarnych Czarne (przez niektórych żartobliwie wypominane Pawłowi do dzisiaj) jesienią 2007 roku oraz oczywiście pandemia koronawirusa, która pozbawiła Władyczaka kilkunastu wizyt na murawie wiosną 2020 roku. Jubileusz uczcił nader godnie, bo dwie bramki z Bartonem to pokaźny dorobek, chociaż zabrakło kropki nad "i", czyli dowiezienia wygranej zespołu do końcowego gwizdka. Tak czy inaczej jednak wielkie podziękowania i zarazem gratulacje dla długowiecznego piłkarza, bo okazja ku temu faktycznie przednia!

Mecze i gole Pawła Władyczaka w ekipie seniorów MKS Debrzno wg podziału na rodzaj rozgrywek:

klasa okręgowa 335 - 53
klasa A 113 - 25
baraże 6 - 2
Puchar Polski 33 - 7
towarzyskie 211 - 29
inne* 2 - 0

Razem: 700 - 116

*spotkania z sezonu 2013/2014 w klasie okręgowej z Koralem II Dębnica i Pomorzem II Potęgowo, wykreślone z ligowej tabeli po wycofaniu się rywali MKS-u z rozgrywek

::  Copyright © 2003-2021 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::