AKTUALNOŚCI
Walkower zamiast inauguracji 29.08.2020r.
Na próżno oczekiwali zawodnicy i trener drużyny juniorów D1 Dariusz Piekarski na swoich rywali w sobotnie przedpołudnie. Piast Człuchów nie przyjechał do Debrzna na pierwszy mecz sezonu i czerwono-niebiescy zwyciężyli bez gry. Wyszło słabo, bo oczywiście wolelibyśmy zobaczyć obie drużyny na boisku, a nie inkasować punkty w ten sposób. Co ciekawe, kluby chciały (na wniosek człuchowian, o czym informowaliśmy kilka dni temu) przełożyć zawody na 15 września, lecz na takie rozwiązanie nie wyraził zgody związek.

Podokręg Słupski powołał się na przepis, obowiązujący od tej rundy, iż spotkanie ligowe można przenieść na nowy termin, ale przypadający maksymalnie 14 dni od pierwotnego. Taki punkt w regulaminie pojawił się po to, aby zdaniem działaczy uniknąć chaosu związanego z ewentualnym przerwaniem rozgrywek z powodu koronawirusa. Ponieważ debrznianie w kolejnym tygodniu mają zaplanowane dwie potyczki mistrzowskie, a szkoleniowiec MKS-u dodatkowo zobowiązania zawodowe, nie udało się naprędce porozumieć co do innej daty konfrontacji z Piastem i stąd walkower.

W tej sytuacji debrznianie wyjdą na murawę dopiero w poniedziałek 7 września o godz.17.00, mierząc się z Chojnicach z Kolejarzem.

::  Copyright © 2003-2021 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::