AKTUALNOŚCI
Pogoda dopisała, uczestnicy również - Piknik Rodzinny przeszedł do historii 09.09.2020r.
Zadowoleni? Mamy nadzieję, że tak... Kolejna edycja Pikniku Rodzinnego Akademii Piłkarskiej 2012 MKS Debrzno za nami. Jeszcze w sobotę mocno obawialiśmy się czy aura pozwoli nam spokojnie zrealizować szereg zaplanowanych zamiarów, ale w niedzielny poranek po deszczu nie było ani śladu i impreza mogła się odbyć przy dużej (znacznie większej niż rok temu) frekwencji. Były dzieci, byli rodzice, było sporo atrakcji, dwie i pół godziny spędzone na Stadionie Miejskim możemy uznać za udane. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie i to jest najważniejsze.

Królował sport, a w zasadzie piłka nożna, w wydaniu dziecięcym i juniorskim i o to zawsze nam chodzi. Na wstępie burmistrz Wojciech Kallas oraz współzałożyciel Akademii Arkadiusz Lewenko dokonali jak zwykle bardzo podniosłego aktu pasowania na piłkarza. W gronie tych, którzy otrzymali treningowy sprzęt byli: Wojciech Bednarek, Michał Bieszczad, Franciszek Drygalski, Hubert Dunikowski, Jakub Gondur, Ignacy Goryl, Adrian Grabka, Aleksander Jarosz, Wiktoria Jarosz, Franciszek Koroś, Wojciech Kudrelik, Franciszek Lupa, Martyna Nagibor, Fabian Owsianny, Franciszek Sala, Oliwier Stalka, Seweryn Tojza, Alan Woś i Zuzanna Żłobecka. Większość z 19 osób zaczynała przygodę z futbolem w minionych miesiącach, jedynie Drygalski i Grabka mają znacznie dłuższy staż, ponieważ wcześniej reprezentowali barwy człuchowskiego Piasta.

W części oficjalnej na wniosek szkoleniowców wyróżniono za ubiegły sezon okolicznościowymi statuetkami 21 zawodników. W poszczególnych rocznikach nagrodzono nimi: Wojciecha Kaczmarka, Jakuba Kulińskiego, Gracjana Wendę (2003 i młodsi, trener Łukasz Płóciennik), Jakuba Piotrowskiego, Michała Szajgina, Szymona Szlagę (2006 i młodsi, trener Paweł Władyczak), Mateusza Kulickiego, Emila Paczkowskiego, Stefana Paprotę (2008 i młodsi, trener Dariusz Piekarski), Wojciech Kallę, Bartosza Karbownika, Miłosza Szyszkę (2009 i młodsi, trener Dariusz Piekarski), Jana Bieleckiego, Aleksa Czyżykowskiego, Szymona Kaczyńskiego, Antoniego Litwiniuka, Filipa Nylca, Szymona Ogiermana, Franciszka Osięglewskiego, Wiktora Wasyłyka, Lenę Wegner (roczniki 2011, 2012 2013 i młodsi, trener Norbert Mucha).

Chwilę później podziękowaliśmy za wieloletnią pracę w Akademii trenerowi Ł. Płóciennikowi, a także za pomoc w codziennym funkcjonowaniu sponsorom/darczyńcom/przyjaciołom (Gmina Debrzno, Szkoła Podstawowa, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy, "Trilux", "Promat" sp. z o.o., "Fotowoltaika" Cezary Budziński i Paweł Pacybulenko, Bank Spółdzielczy Człuchów oddział Debrzno). Specjalny grawerton przekazaliśmy Jurkowi Wójcikowi, byłemu piłkarzowi MKS-u i pracującemu przez wiele lat na Stadionie Miejskim, który zmaga się od jesieni ubiegłego roku z ciężką chorobą. Zgromadzeni na obiekcie mogli nabyć (w formie 20-złotowej cegiełki) jako wsparcie w dalszej walce "Jerry ego" książkę A. Lewenko "Odruch plemienny i ponad 100 innych felietonów w samo okienko", rozprowadzaną przez córki Jurka Paulinę i Kingę.

Po wyróżnieniach i podziękowaniach przyszedł czas na fotografie poszczególnych zespołów emkaesiaków oraz wspólne zdjęcie uczestników imprezy. A potem swoją maestrię pokazał Dawid Pajor, pochodzący z Małopolski, a obecnie rezydujący we Wrocławiu mistrz tricków piłkarskich, który wystąpił dwukrotnie, a ponadto przeprowadził warsztaty. Jednocześnie trenerzy odbywali zajęcia dla dzieci na murawie boiska oraz pobliskim "Orliku".

Furorę jak co roku zrobiła firma Aga-Toma z Barwic z zamkiem dmuchanym, zjeżdżalnią, skakańcem, Footdartem, Bumper Balls, maskotkami i fotobudką, z której można było wyjść bogatszym o zdjęcia na tle logo Akademii i MKS-u. W strefie relaksu na leżakach użyczonych przez dział promocji gminy Debrzno odpoczywali rodzice, a przed budynkiem klubowym rządził niepodzielnie "Stonka Holding", kierowany przez niezawodnego Jakuba Szyszkę, który przyrządził szereg smakołyków dla spragnionych wyśmienitego jedzonka. To nie tylko elegancko wyglądało, ale przede wszystko cieszyło podniebienie. Były też owoce i napoje, a o pyszne ciasto zadbali niezawodni rodzice. Za serwis fotograficzny odpowiadał Sebastian Stalka. Podsumowując: wszystkim bez wyjątku serdeczne dzięki, bo bez Waszego wkładu całe przedsięwzięcie z pewnością byłoby dużo uboższe!

Poprzedni sezon oficjalnie zamknęliśmy, otworzyliśmy nowy, 2020/2021, trwają w najlepsze treningi oraz rozgrywki ligowe i oby żaden wirus już w tym nie przeszkadzał... Do zobaczenia na obiektach sportowych, a za rok oczywiście na pikniku...

Przypomnijmy, że niedzielne poczynania na obiekcie przy ul. Sportowej to część realizacji projektu pod nazwą "Organizacja imprez rekreacyjno-sportowych dla dzieci i młodzieży w dyscyplinie piłka nożna oraz pikniku rodzinnego Akademii Piłkarskiej MKS Debrzno" w ramach środków pozyskanych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

::  Copyright © 2003-2021 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::