AKTUALNOŚCI
Do trzech razy sztuka - będzie kosiarka wrzecionowa!21.10.2020r.
Trzy gole i trzy punkty drużyny seniorów MKS-u, na dodatek trzecie miejsce projektu numer trzy zgłoszonego do Budżetu Obywatelskiego Gminy Debrzno przez czerwono-niebieskich trzeci raz - taka była ta niedziela 18 października dla ludzi związanych z naszym klubem! Kto wie, czy od tej pory nie powinniśmy obwieszczać wszem i wobec, że to trójka, a nie jak powszechnie się sądzi siódemka jest szczęśliwą liczbą. Przynajmniej dla nas TAK... Dużo emocji i wielka radość na obydwu "frontach", bo wygraliśmy na boisku i poza nim. Brawo dla wszystkich osób zaangażowanych w obydwa przedsięwzięcia! W niniejszym materiale skupimy się oczywiście na głosowaniu, bo gdy tuż przed 21.00 okazało się, że pomysł zaproponowany przez emkaesiaków zyskał poparcie 113 mieszkańców i załapaliśmy się na premiowane "pudło", satysfakcja była ogromna. Satysfakcja i przeświadczenie, że warto uparcie dążyć do realizacji tego typu zadań.

Przypomnijmy bowiem, że dwa poprzednie podejścia do pozyskania w ten sposób kosiarki, w 2018 i 2019 roku, zakończyły się fiaskiem, a szczególnie to drugie, przed 12 miesiącami, kiedy to byliśmy daleko od realizacji projektu, ponosząc przy urnie wyraźną porażkę. Pojawiły się duże wątpliwości, czy warto dalej w to brnąć w kolejnych edycjach, ale... Na krótko, bo to być może banał, lecz w sporcie nie wolno się poddawać. Teraz, m.in. dzięki akcji ulotkowej, facebookowej i SMS-owej (ukłony dla pomocników!) było inaczej i wreszcie będziemy mogli sfinalizować bardzo ważny temat, który przyczyni się do jeszcze lepszego odbioru Stadionu Miejskiego, a zawodnicy będą rozgrywać mecze na jeszcze staranniej przygotowanej murawie. Zakup nowoczesnego urządzenia jest tego gwarantem.

Pamiętajmy, że MKS dzięki Waszemu wsparciu zyskał wiosną 2017 roku tablicę świetlną i nagłośnienie na obiekt przy ul. Sportowej, a rok wcześniej ścieżkę polbrukową na koronie "estadio" od strony ul. Ogrodowej, choć gwoli ścisłości w tym drugim przypadku klub nie był wnioskodawcą, a jedynie popierał ów projekt. Tak czy siak mocno zaznaczyliśmy przez te lata swoją obecność w Budżecie Obywatelskim w Grodzie Dzika pokazując, że aktywność i... cierpliwość to niezwykle ważne przymioty.

Dziękując kolejny raz wszystkim życzliwym naszemu zamysłowi nie sposób pominąć jednego zauważalnego trendu. Sprawdziliśmy: komentując na www.mksdebrzno.pl głosowanie w pierwszej edycji BO jesienią 2015 roku stwierdziliśmy, że frekwencja na poziomie 18 procent była niska... Otóż jak pokazała przyszłość z roku na rok jest coraz skromniejsza, aż przed paroma dniami osiągnęła zawstydzający nieco pułap pięciu procent... To rzeczywiście dramatycznie mało i chociaż pewnie nie czas i miejsce tutaj na socjologiczne wywody nasuwa się prosty wniosek, że wielu ludzi kompletnie nie obchodzi to, co dzieje się w gminie. Nie dość bowiem, że skromne grono osób chodzi na tego typu głosowania, to pomysłów też coraz mniej... Wiemy, że ten rok jest specyficzny, bo koronawirus, ale... nie przesadzajmy. Możliwość partycypowania w tym, co nas otacza jest przywilejem mieszkańców, z którego jak widać z powyższych przykładów niezbyt liczna grupa korzysta. Szkoda, bo w tej elekcji liczy się naprawdę każdy głos, a jeśli ktoś nie miał wyboru, ponieważ żaden pomysł nie przypadł mu do gustu, mógł zrobić najprostszą rzecz: zgłosić własny i postarać się o poparcie dla niego. Przecież od samego narzekania, że "nic się nie dzieje", lepiej, czy choćby "tylko" inaczej nie będzie...

Wyniki głosowania na zadania do Budżetu Obywatelskiego na 2021 rok (w nawiasach wnioskodawcy):

1. "Modernizacja ciągu pieszo-jezdnego na drodze osiedlowej ul. Ogrodowa 6" (Komitet Osiedla Zielone Wzgórze) 152
2. "Dziki Skatepark 2" (Młodzieżowa Rada Miejska w Debrznie) 134
3."Poprawa infrastruktury Stadionu Miejskiego poprzez zakup kosiarki wrzecionowej na murawę boiska do piłki nożnej" (Miejski Klub Sportowy w Debrznie) 113
4. "Doposażenie placu zabaw przy ul. Czerniakowskiej w Debrznie - etap II" (Wiesława Adler i Adam Hyrycz) 79

::  Copyright © 2003-2021 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::