AKTUALNOŚCI
Daniel Orłowski liderem czwartoligowego rankingu w debrzeńskiej grupie 16.12.2020r.
Grupa A IV ligi tenisa stołowego jako jedyna rozegrała wszystkie spotkania I rundy sezonu 2020/2021, w pozostałych dwóch jest jeszcze sporo zaległości. Czekamy na terminarz drugiej fazy zasadniczej części edycji (prawdopodobnie zaczniemy rewanże w trzeci weekend stycznia), ale ponieważ jesteśmy na półmetku zmagań Pomorski Wojewódzki Związek Tenisa Stołowego mógł opublikować klasyfikację zawodników rywalizujących w naszej grupie.

Naturalnie ranking obejmuje wyłącznie gry singlowe, a jego naczelną zasadą jest premiowanie zwycięstw i właśnie liczba wygranych decyduje o kolejności w zestawieniu. Porażki nie mają tu zatem znaczenia, co jest wbrew pozorom niezwykle istotne. Miło nam obwieścić, iż na czele wykazu jest w tym momencie debrznianin Daniel Orłowski! "Whisky" ma na swoim koncie 15 wiktorii w grze pojedynczej i wyprzedza dwóch najlepszych tenisistów przodownika ligowej tabeli z Łupawy, a więc Wojciecha Bujwida i Fabiana Bendzmera. Bujwid poniósł zaledwie jedną porażkę, Bendzmer jest niepokonany, lecz znajdują się za Orłowskim, bo... rozegrali mniej meczów. Będąc pingpongistami drużyny, która wyraźnie rozstrzyga swoje konfrontacje, kończy je wysokimi rezultatami, mają, co oczywiste, mniej okazji do stawania przy stole i co za tym idzie dokładania następnych punktów do indywidualnego dorobku. Podobnie jest z trzecim członkiem zespołu Tęczy, a mianowicie Adamem Miśnikiem, który też ma świetny bilans (9:1).

Nawet biorąc powyższe pod uwagę pierwsze miejsce Orłowskiego bardzo cieszy. Niech będzie również dopingiem dla zawodnika, aby powalczyć w dalszej fazie kampanii o zachowanie tej lokaty. Ogółem w rankingu widnieje 33 tenisistów, a dwaj inni emkaesiacy znajdują się w nim dość wysoko. Sebastian Michno po udanym finiszu rundy (siedem z rzędu wygranych singli) okupuje dziesiątą pozycję, a Mirosław Kisełyczka dwunastą. Obaj mogliby legitymować się jeszcze lepszym bilansem, jednak Michno nie wystąpił na inaugurację w Miastku, a Kisełyczka opuścił potyczkę w Bytowie, z kolei z Granitem wszedł z rezerwy, stąd kilka szans na większą zdobycz dla siebie (i przede wszystkim drużyny) przepadło.

Czołówka rankingu po I rundzie i miejsca wszystkich debrznian:

1. Daniel Orłowski (MKS Debrzno) 15:3
2. Wojciech Bujwid (Tęcza Łupawa) 14:1
3. Fabian Bendzmer (Tęcza Łupawa) 13:0
4. Szymon Żynda (Granit Koczała) 11:5
5. Wiesław Płotek (Jedynka Bytów) 10:6
6. Adam Miśnik (Tęcza Łupawa) 9:1
7. Eugeniusz Maśnik (C.S.T. Czarne) 9:7
Tomasz Czutro (Junior II Miastko) 9:7
9. Ireneusz Brzoskowski (Granit Koczała) 9:8
10. Sebastian Michno (MKS Debrzno) 8:4
...
12. Mirosław Kisełyczka (MKS Debrzno 7:3
...
17. Lech Wrzeszcz (MKS Debrzno) 6:10
...
29. Adam Łukaszewski (MKS Debrzno) 0:1
...
32. Daniel Hnatczak (MKS Debrzno) 0:9

::  Copyright © 2003-2021 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::