AKTUALNOŚCI
"Debrzno 30+" za cztery dni23.12.2020r.
Dla miłośników biegania za ulubioną futbolówką mamy bardzo dobrą wiadomość. Tuż po Świętach Bożego Narodzenia, w niedzielę 27 grudnia 2020 r. o godz.17.00, odbędzie się dziewiąta edycja turnieju piłki nożnej amatorów "Debrzno 30+"! Impreza, której pomysłodawcą był Arkadiusz Lewenko, pierwszy raz zaistniała w kalendarzu przedsięwzięć realizowanych przez MKS w 2011 roku i natychmiast została polubiona przez uczestników. Termin zawodów jest zawsze specyficzny, bo gramy miedzy świętami a Nowym Rokiem i tak będzie także teraz. Po rocznej przerwie (turniej z przyczyn organizacyjnych dwanaście miesięcy temu musieliśmy odwołać) mimo wiadomych trudności, dzięki życzliwości dyrekcji placówki oświatowej w Grodzie Dzika, możemy Was zaprosić do wspólnej, towarzyskiej zabawy.

Stali bywalcy imprezy doskonale znają regulamin, ale nie zaszkodzi go w tym miejscu przypomnieć. Otóż prawo występu w zawodach mają osoby, które ukończyły rocznikowo 30 lat, są przy tym mieszkańcami Debrzna albo terenu gminy, poza tym ludzie wywodzący się znad Debrzynki, a obecnie na co dzień przebywający poza naszą okolicą, a także byli lub obecni piłkarze Żagla i MKS-u, bez względu na miejsce zamieszkania. Możliwe są "dzikie karty", lecz wyłącznie dla tych, którzy przyszli na świat w I kwartale 1991 roku, czyli lada moment dołączą do grona trzydziestolatków. Uwaga! Nie tworzymy samodzielnie drużyn, odpowiedni "przydział" każdy z uczestników otrzyma drogą losowania. Najpierw rozdzielimy do ekip bramkarzy, a następnie dokooptujemy do nich resztę zgłoszonych. Zakładamy udział czterech zespołów, zagramy systemem "każdy z każdym", pojedynczy mecz potrwa 2 razy 10 minut. Ważne, aby przybyć punktualnie, gdyż zapisy zamykamy o godz.16.40, dziesięć minut później w ruch pójdą karteczki i każdy zawodnik dowie się w jakim towarzystwie przyjdzie mu rywalizować. Niestety, tym razem nie możemy do obiektu zaprosić kibiców, będą mogli w nim przebywać wyłącznie piłkarze, organizator imprezy, sędzia i opiekun sali.

Na drużyny oczekują puchary, a dla każdego futbolisty przygotowaliśmy medale i tak jak od kilku lat jest to praktykowane obydwa suweniry opatrzyliśmy hasłem związanym z piłką nożną. Jakim w tym roku? Niech to będzie tradycyjnie niespodzianka...

Turniej jest końcowym akordem realizacji przez MKS zadania publicznego z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu pn. "Sport dla każdego - MKS dla gminy Debrzno 2020" dofinansowanego przez Gminę Debrzno.

::  Copyright © 2003-2021 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::