AKTUALNOŚCI
"Czerwień" Olasa zamknęła mecz05.06.2021r.
Niepowodzeniem zakończyła się wyprawa juniorów C1 na trudny teren, czyli boisko czołowej ekipy rozgrywek I ligi wojewódzkiej, jaką jest Jaguar Gdańsk. Przegraliśmy bardzo wyraźnie (0:8) spotkanie toczone w upale, a zawody w praktyce rozstrzygnęły się w... ósmej minucie. Wtedy to do prostopadle zagranej piłki ruszył napastnik gospodarzy oraz golkiper MKS-u Jakub Olas i będący poza polem karnym debrznianin ewidentnie sfaulował rywala. Arbiter nie miał żadnych wątpliwości i słusznie wyjął z kieszonki czerwony kartonik...

Kuba zaliczył wcześniej udaną interwencję w 6. minucie i... to byłoby na tyle. Podstawowy bramkarz szybko udał się do szatni, a między słupki powędrował Mateusz Szajgin, który wytrzymał bez straty 120 sekund, bo od 10. minuty gdańszczanie wygrywali 1:0. Trudno specjalnie winić Mat. Szajgina za tracone gole, błędy rzecz jasna pojawiały się, lecz generalnie robił co mógł. Kilkakrotnie był bezradny wobec ataków miejscowych zawodników. Z minimalnie niekorzystnym rezultatem trzymaliśmy się dzielnie długo, bo aż do 34. minuty, a nawet w tym okresie to my stworzyliśmy dogodną okazję na wyrównanie. Miał ją Franciszek Drygalski w 21. minucie.

Później niestety przewaga Jaguara stała się bardzo widoczna. Nie ustrzegliśmy się też szeregu błędów w defensywie, co natychmiast znalazło negatywne odzwierciedlenie w wyniku. W 34 min. "filmowy" strzał w okienko, w 38 min. dogranie z lewej flanki do środka i skutecznie uderzenie z bliska, w 40 min. pomyłka Michała Szajgina i w konsekwencji formalność do pustej bramki, w 40+2. minucie kolejna strata. Do przerwy zatem aż 5:0 dla rywali...

W tej sytuacji druga odsłona wybitnie na przetrwanie. Przeciwnicy zwolnili tempo, my próbowaliśmy odgryzać się kontrami, pracowaliśmy ambitnie na boisku, ale bez większych efektów na połowie Jaguara. W 62 min. 6:0 po niezbyt fortunnej paradzie Mat. Szajgina, po chwili (64 min.) siódme trafienie, a wygraną 8:0 rywale przypieczętowali w 75 .minucie, kiedy to "na spółkę" sprokurowali niebezpieczeństwo pod naszą bramką Mat. i Mich. Szajgin, co ekipa z Gdańska skwapliwie wykorzystała.

Skupiamy się teraz na meczu na własnym boisku z Salosem Słupsk, niezwykle istotnym dla układu tabeli. Tę konfrontację odbędziemy w środę 9 czerwca o godz.17.30, naturalnie bez Olasa, który będzie odpoczywał jedno spotkanie po czerwonej kartce.

Jaguar Gdańsk- MKS Debrzno 8:0 (5:0)
MKS: Olas- Bednarczyk, Brzykcy, Drygalski, W. Górecki, Jakubowski, H. Kaczmarczyk, Kaczyński, Piotrowski, Sobczak, Mat. Szajgin, Mich. Szajgin, Szlaga, Śledziński