Hat trick Wiktora Wrzeszcza, wyraźne zwycięstwo z Beniaminkiem15.05.2021r.
Po serii niepowodzeń juniorzy C1 wygrali na wyjeździe mecz I ligi wojewódzkiej z Beniaminkiem 03 Starogard Gdański 6:0. Zdobyliśmy istotne punkty, zachowując szanse na utrzymanie się na tym szczeblu. Rezultat wygląda efektownie, ale trzeba nadmienić, iż jeszcze osiem minut przed ostatnim gwizdkiem prowadziliśmy tylko dwoma bramkami i dopiero piorunujący wręcz finisz w wykonaniu czerwono-niebieskich pozwolił odnieść bezapelacyjną wygraną.

Mecz na długo zapamięta przede wszystkim Wiktor Wrzeszcz, który trzykrotnie znalazł sposób na bramkarza miejscowych, powiększając indywidualny dorobek w sezonie 2020/2021 do... trzech goli, bo dotychczas nie dane mu było cieszyć się z trafienia. Zaliczył przy tym asystę, co w połączeniu z dwoma decydującymi podaniami z poprzedniego spotkania u siebie z Bałtykiem Gdynia jasno unaocznia, iż jest to bardzo dobry okres w grze tego zawodnika.

Nie było tak do końca lekko, łatwo i przyjemnie, bo Beniaminek szukał pierwszego zwycięstwa w edycji i zaatakował śmiało od początku gry. W 1. minucie Jakub Olas musiał interweniować i przeciwnicy egzekwowali rzut rożny. Szybko przejęliśmy inicjatywę i w 3 min. Jakub Piotrowski po dynamicznej akcji minął golkipera, ale z ostrego kąta wcelował w boczną siatkę. Następna dogodna sytuacja przyniosła powodzenie. W 9 min. zagrywał Piotrowski, a W. Wrzeszcz technicznym strzałem obok bramkarza zdobył gola na 1:0.

Atakowaliśmy i w 13 min. Piotrowski zagrał z lewej flanki do Huberta Kaczmarczyka, ale strzał minął "prostokąt". W 17 min. Szymon Szlaga uruchomił W. Wrzeszcza, który znalazł się oko w oko z bramkarzem, potem usiłował w tej samej akcji dograć futbolówkę do kolegi, ale ostatecznie starogardzianie wyswobodzili się z opresji. Tempo gry z obu stron nie powalało, dużo za to było ostrych spięć, nad czym naszym zdaniem nie do końca panował młody arbiter. Do zejścia na przerwę stworzyliśmy jeszcze dwie sposobności. W 31 min. H. Kaczmarczyk nieznacznie chybił z wolnego, a w 32 min. po kornerze Szlaga usiłował w zamieszaniu trafić do siatki, ale skończyło się jedynie następnym kornerem.

W II połowie dość szybko, bo w 44 min. na 2:0 podwyższył W. Wrzeszcz. Dobrze odnalazł się w polu karnym po podaniu z wolnego H. Kaczmarczyka. Dominowaliśmy i wkrótce powinien paść trzeci gol. W 45 min. H. Kaczmarczyk minął trzech zawodników Beniaminka, podał W. Wrzeszczowi, a całość kończył Adrian Grabka, który ograł golkipera, ale uderzył w boczną siatkę. W 59 min. bliski gola był Piotrowski po solowej akcji, a w 67 min. po kontrze i dograniu Piotrowskiego na listę strzelców mógł wpisać się W. Wrzeszcz. W tym czasie jedynie w 63 min. mogliśmy obawiać się o MKS, ale Mateusz Szajgin dobrze odbił "gałę" do boku po strzale zza szesnastki.

Bardzo dobre w wykonaniu teamu Pawła Władyczaka było ostatnie dziesięć minut. W 72 min. prostopadle zagrywał W. Wrzeszcz, a H. Kaczmarczyk zapisał na swoje konto premierowe trafienie w tym sezonie. W 74 min. na 4:0 wcelował Piotrowski, który kropnął z dobrych 25 metrów pod poprzeczkę. W 76 min. okazję na hat tricka zmarnował W. Wrzeszcz, jednak co się odwlecze... W 77 min. Wiktor w dość trudnej pozycji skutecznie dobił strzał Piotrowskiego i było 5:0. W 80 min. zdecydowaną przewagę debrznian podkreślił Piotrowski mocnym strzałem na 6:0 po akcji, w której udział wzięli również Franciszek Drygalski oraz Wiktor Górecki.

W środę 26 maja o godz.15.30 mamy zagrać zaległą potyczkę z Arką w Gdyni, ale najprawdopodobniej ten termin zostanie zmieniony, o czym naturalnie poinformujemy.

Beniaminek 03 Starogard Gdański- MKS Debrzno 0:6 (0:1)
Bramki: Wiktor Wrzeszcz (9, 44, 77), Jakub Piotrowski (74, 80), Hubert Kaczmarczyk (72)
MKS: Olas, Mat. Szajgin- Bednarczyk, Brzykcy, Drygalski, W. Górecki, Grabka, Jakubowski, H. Kaczmarczyk, Kaczyński, Kieruj, Piotrowski, Sobczak, Mich. Szajgin, Szlaga, Śledziński, W. Wrzeszcz